• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر و سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد:

مبنای تعامل و همکاری ما با تمام نهادها و دستگاه‌ها تبعیت از قانون است

دبیر و سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد گفت:‌ از همه ظرفیت‌های موجود و دستگاه‌های مختلف برای مدیریت شهر مشهد استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از روابط عمومی شورای منتخبین شورای شهر مشهد، محمدرضا حیدری روز یکشنبه در دیدار منتخبین پنجمین دوره شورای شهر مشهد با آیت‌الله علم‌الهدی، افزود: مبنای تعامل و همکاری ما با تمام نهادها و دستگاه‌ها تبعیت از قانون بوده و قانون به عنوان فصل‌الخطاب باید مبنای عمل همگان قرار گیرد.
 
وی با اشاره به انتخابات پر شور و حماسی 29 اردیبهشت، عنوان کرد: مردم در یک انتخابات آزاد و رقابتی به طور واضح رویکرد و نگاه خود در مدیریت شهری را با رای خود اعلام کردند و ما نیز به عنوان شورای منتخب، خود را شورای شهر تمام مردم مشهد می‌دانیم.
 
وی تصریح کرد: شورای پنجم شهر مشهد را افرادی با سابقه در حوزه‌های مدیریتی، دفاع مقدس و عضويت در هیات علمی دانشگاه‌ها تشکیل می‌دهند که قطعا می‌توانند زمینه‌ساز دستاوردهای ارزشمندی در جامعه شوند.
 
دبیر و سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد با اشاره به فعالیت‌های منتخبان بعد از انتخابات، افزود: تلاش شده در دوره انتقالی شورای شهر آسیب‌ها و مشکلات فعلی و موانع و راهکارهای مناسب در خصوص توسعه فعالیت‌های شهری مدنظر قرار بگیرد.
 
حیدری اظهار کرد: منابع و امكانات شهر امانتي است که در اختيار شورا قرار دارد و بر همین اساس در ارتباط با واگذاري آنان با دقت لازم عمل خواهيم كرد.
 
وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما در شورای پنجم حرکت در مسیر اصلاح‌طلبی است، اظهار کرد: وضعیت فعلی ایجاد شده در ترکیب شورای شهر، می‌تواند شرایط بهتری را در حوزه مدیریت شهری مشهد ایجاد کند.
 
وی با بیان اینکه قطعا تلاش‌های زیادی در گذشته انجام شده، اما مشکلات جدی در شهر وجود دارد، افزود: در شرایط موجود ایجاد امید و انسجام در شهر و هم‌افزایی همه نیروها و ظرفیت‌ها در کنار فرصت‌های موجود، بهترین راهبرد و شرط لازم برای حل مشکلات است.
 
دبیر و سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد به برخی از مشکلات شهر مشهد اشاره کرد و گفت: تامین ‎منابع شهری با توجه به رکود شکل گرفته در صنعت ساختمان یکی از موضوعاتی است که منتخبین این دوره به صورت جدی آن را دنبال می‌کنند بنابراین راهي جز ورود سرمايه به شهر و سرمايه‌گذاري در حوزه زيرساخت‌ها و امكانات گردشگري وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه رای مردم به منتخبین این دوره نسبت به دوره‌های قبلی رشد چشم‌گیری داشته است، اظهار کرد:‌ نفر اول این دوره بیش از سه برابر نفر نخست دوره‌های قبلی رای مردم را کسب کرده و این نشان دهنده این موضوع است که این شورا از پشتوانه رای بالایی برخوردار است و مردم به طور روشن و مشخص به برنامه‌هاي اين ليست راي دادند.
 
حیدری تصریح کرد: هر چند که مدیریت واحد شهری در شرایط فعلی وجودد ندارد، اما ما به دنبال مدیریت هماهنگ شهری بوده و در این زمینه تلاش می‌کنیم تا هماهنگی مناسبی بین دستگاه‌های مختلف شکل بگیرد.
 
دبیر و سخنگوی منتخبان شورای شهر مشهد ادامه داد: در حوزه‌های فرهنگی تلاش خواهیم کرد فرهنگ شهروندی و احساس تعلق مردم به این شهر افزایش یابد و در این زمینه حتما دغدغه‌های دینی مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: خرده فرهنگ‌های گوناگونی در مشهد وجود داشته و از گذشته مشکل انسجام اجتماعی و واگرایی فرهنگی موضوع جدی بوده است و ما سعی می‌کنیم با تلاش در حوزه ارتقای فرهنگ شهروندی، احساس تعلق به مشهد را ارتقا دهیم.

حیدری اظهار کرد: معماری و شهرسازی اسلامی، توسعه متوازن شهر، نظارت جدی بر عملکرد شهرداری برای کاهش آسیب‌ها و برقراری نظام مالی شفاف و پاسخگو، توجه به حاشیه شهر مشهد و ارتقای رضایتمندی مردم از جمله رویکردهایی است که در شورای پنجم دنبال می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: