• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-20714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آيت الله علم الهدي:

بنای تحمیل عقیده توسط من در شهر مشهد وجود ندارد

امام جمعه مشهد در دیدار با منتخبات مردم پنجمین دوره شورای شهر مشهد گفت: در شوراهای قبلی مشهد فعالیت های ارزشمندی انجام شده و نمی توانیم بگوييم تا کنون شورای منفی در شهر داشته ایم.

‎به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از روابط عمومی منتخبان شورای شهر مشهد، آیت الله علم الهدی صریح کرد: منتخبین این دوره از شورای شهر باید تلاش کنند تا شورای پنجم به یک شورای نمونه تبدیل شود.

امام جمعه مشهد گفت: اعضاي اين شورا را افرادي فرهيخته تشكيل مي دهند و قطعا با تجربه اي كه در اختيار دارند مي توانند منشا خدمات ارزنده اي شوند. 

‎علم الهدی اظهار کرد: ممکن است اختلاف نظر و بینش های متفاوتی در خصوص مديريت شهری وجود داشته باشد که هر کدام از آنها دارای اعتباری است ولیکن باید رویکردی اتخاذ شود که آثار و برکات بیشتری برای مردم به همراه داشته باشد.

‎نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد:: استفاده از سرمایه گذار در خصوص تامین منابع یک امر ضروری است ولیکن باید تفاوت های شهر مشهد با دیگر شهرهای کشور مد نظر قرار گیرد. 

‎وی با اشاره به اینکه هویت این شهر مشهد با دیگر شهرها متفاوت است تصریح کرد: مالک اصلی این شهر امام رضا (ع) که باید در آن هویت این امام بزرگوار مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

‎امام جمعه مشهد ادامه داد: ممکن است در خصوص روش های ساخت و ساز تفاوت های دیدگاهی وجود داشته باشد که ایرادی ندارد اما نباید در این خصوص از هویت اصلی شهر غفلت کرد.

‎وی خاطر نشان کرد: در بسیاری از این مغازه ها و فروشگاهها گناه و معصیت رخ می دهد و حتی اجناسی بر خلاف اقتصاد مقاومتی به فورش می رسد.

‎نماینده ولی فقیه گفت: مدیریت شهری مشهد با حفظ هویت امام رضا (ع) باید مطالبات مردم را پیگیری کند این اولویتی است که باید مد نظر مسئولان این شهر قرار گیرد. 
‎آیت الله علم الهدی گفت: معتقد نیستم که همه باید مثل من فکر کنند و ممکن است در بینش های سیاسی و اجرایی اختلاف نظر وجود داشته باشد که یک امر طبیعی است. 

‎وی با تاکید بر اینکه بنای تحمیل عقیده توسط من در شهر مشهد وجود ندارد تصریح کرد: به دلیل اینکه منتخبین شورای شهر مشهد انسانهای متدین و دینداری هستند باید در خصوص اقداماتی که انجام میدهند حجت دینی داشته .باشند و حلال و حرام را رعایت کنند

‎امام جمعه مشهد تصریح کرد : کارگزاران نظام نیز ممکن است دارای عقاید و بینش های مختلفی باشند اما  مشروعیت ولایت فقیه باید مد نظر همه مسئولان قرار .گیرد

‎وی ادامه داد: برخی اوقات سرمایه گذاران که در این شهر مشغول به کار می شوند تنها منافع خود را در نظر می گیرند و باعث می شود که تعارض فرهنگی در جامعه شکل بگیرد برای مثال مراکز فرهنگی متعددی که در مشهد شکل گرفته موجب شده فرهنگ شهر دچار مشکل شود و این مراکز به یکی از مراکز تفریحی برای مردم سراسر کشور تبدیل شود.

‎وی با بیان اینکه شهر مشهد دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه سرمایه گذاری است تصریح کرد: باید صنایع خرد و کوچک این شهر تبدیل به صنایع بزرگ کشور شود تا با انتخاب یک مسیر درست نرخ اشتغال رشد یابد.

‎وی ادامه داد: بسیاری از هتل های شهر مشهد در زمان اوج حضور زائران خالی است آن هم به دلیل آنکه امکانات پذیرایی از مسافران خارجی به درستی فراهم نشده است بر .همین اساس در راستای توسعه زیارت باشد

‎علم الهدی با بیان اینکه توسعه مراکز فرهنگی در راستای جریان فرهنگی این شهر باشد تصریح کرد: باید ابعاد مختلف شهری مد نظر مسئولان قرار گیرد و توازن و توسعه مناسبی شهر پیدا کند برای مثال هزینه گل کاری در یکی از خیابان های شهر با آسفالت برخی از خیابان های حاشیه شهر برابری می کند وباید در این زمینه توسعه .متوازن شکل بگیرد

‎وی به تشکیل ستاد هماهنگی حاشیه شهر مشهد اشاره کرد و گفت: در این ستاد مجموعه های مختلفی اعم از شهرداری سپاه سازمان تبلیغات استانداری و غیره عضویت دارد ولیکن شهرداری مشهد به دلیل ظرفیت ارزشمندی که در اختیار دارد می تواند خدمات بسیار زیادی را در حاشیه شهر ارائه کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: