• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-13587-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد

مشارکت بیش از ۶۳۱ هزار نفر در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از مشارکت بیش از ۶۳۱ هزار نفر در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محمد الله یاری در نشست خبری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی که با حضور اسماعیل جانعلی پور مدیر کل فرهنگی و هادی ناصری مدیرکل روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد، اظهار کرد: میزان مشارکت‌ها در هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی نسبت به دوره گذشته رشد ۲.۷ برابری داشته و این میزان در حدود ۶۳۱ هزار و ۵۲۶ نفر بوده که از این تعداد ۴۳۱ هزار و ۸۸۵ نفر به صورت فردی و ۶۱ هزار و ۷۳۸ نفر به صورت خانوادگی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارها ۶۳ درصد شرکت کنندگان به صورت مکتوب و ۳۷ درصد به صورت اینترنتی در جشنواره شرکت کردند.

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی با بیان اینکه در این دوره کتابداران حضور پررنگی داشته‌اند و با رقم سه هزار و ۶۰۳ نفر سهم قابل توجهی میان شرکت کنندگان کسب کرده اند، تصریح کرد: براساس آمارهای موجود میزان مشارکت افراد از شهرستان‌ها بسیار قابل توجه است چرا که از میان ۴۲۹ شهرستان، ۴۲۷ شهرستان کشور در جشنواره مشارکت داشته‌اند.

الله یاری خاطر نشان کرد: میزان رشد مشارکت در بخش کودک و نوجوان نسبت به دوره گذشته ۲.۷ برابر، در بخش مکتوب ۳.۲ برابر و در بخش اینترنتی نیز دو برابر رشد داشتیم و به طور کلی، میزان مشارکت‌ها در این جشنواره نسبت به دوره قبل ۲.۶ برابر بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: