• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-13990-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن هنرهای نمایشی:

چناران نیازمند کلاس‌های آموزشی باکیفیت است

رئیس انجمن هنرهای نمایشی چناران گفت: این شهرستان برای ارتقای سطح اجرا، لازم است از کلاس‌های آموزشی باکیفیت برخوردار باشد.
 
احسان فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: فعالیت‌هایی که انجمن نسبت به شهر مشهد و دیگر شهرها انجام می‌دهد از سطح آموزشی بسیار پایین و ضعیفی برخوردار است و اگر بخواهیم در این زمینه اساتیدی را برای آموزش دعوت کنیم، نیازمند هزینه‌هایی است و با هزینه کمی که ما در اختیار داریم تدریس نمی‌کنند، اما در تلاش هستیم اساتیدی که با آن‌ها رابطه بهتری داریم برای تدریس دعوت کنیم.  

وی افزود: به دلیل مشکلات آموزشی هر زمان که قصد داشتیم در جشنواره شرکت کنیم با مشکلاتی مواجه شدیم به عنوان مثال تکنیک‌های مربوط به تئاتر باعث بهتر شدن کیفیت اجرا می‌شود، اما جوانان به دلیل نبود این کلاس‌ها از شرکت در جشنواره محروم شدند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی چناران عنوان کرد: مشکل دیگری که وجود دارد بحث بودجه است و ما بودجه بسیار اندکی از استان دریافت می‌کنیم و با انجام کارهای زیاد و اجراهای مکرر در تلاش هستیم بودجه خودمان را تامین کنیم.

فرجی در خصوص برنامه‌هایی پیش روی این انجمن تصریح کرد: سعی می‌کنیم در سال جاری موضوع کلاس‌های آموزشی را به سطح قابل قبولی برسانیم و همچنین در جشنواره‌های کوچک و بزرگ راه پیدا کنیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی چناران خاطرنشان کرد: تئاتر کودک در شهرستان چناران بسیار مطرح و یکی از قطب‌های تئاتر کودک استان بود که متاسفانه با تغییر نسل هنرمندانف کلاس‌های آموزشی هم قطع شد.

وی در خصوص وضعیت سالن‌های تئاتر شهرستان چناران، گفت: متاسفانه سالن‌های نمایش از امکانات بسیار محدودی مانند نور، صدا، تجهیزات مختلف و ... برخوردار هستند اما امیر یکتا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با پیگیری‌هایی که انجام دادند موفق شدند مقداری بودجه تهیه کنند تا بتوانیم سالن‌های تئاتر شهرستان را تجهیز کنیم.

‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان چناران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا استعداد کارگردانان و بازیگران این شهرستان به گونه‌ای است که بتوان شاهد اجراهای خوب باشیم، اظهار کرد: هنرمندان ما استعدادهای بسیار خوبی دارند اما به دلیل نبود کلاس‌های آموزشی، دیگر انگیزه‌ای برای هنرمندان وجود ندارد تا بتوانند در این زمینه خود را نشان دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: