• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-22186-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

ربات‌های جدید از دستورالعمل‌های گفتاری پیروی می‌کنند

دانشمندان ربات‌های پیشرفته‌ای ساخته‌اند که از دستورالعمل‌های گفتاری پیروی می‌کنند و به این ترتیب تعامل انسان با چنین ماشین‌های خودکاری در منزل و محل کار راحت‌تر خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از زی نیوز، محقق این تحقیق دیلپ آرمومگام از دانشگاه براون ایالات متحده اظهار کرد: ارتباط با ربات‌ها بدون دستورالعمل‌های گفتاری دشوار است و اگر این ارتباط از طریق گفتار باشد امور محول شده به ربات‌ها نیز با موفقیت انجام خواهد شد.

درک دستورالعمل‌های گفتاری برای ربات‌های کنونی به دلیل سطوح مختلف درک انتزاعی مشکل بوده و نتیجه آن اختلاف عملکرد ربات در انجام موفقیت‌آمیز وظیفه محول شده مورد نظر خواهد بود.

آموزش‌ موارد ساده به ربات‌ها نیازمند مراحل مختلف خواهد بود و درک نتایج استنتاجی توسط ربات، هدف برنامه الگوریتم در انجام موفقیت‌آمیز وظیفه محول شده است.

آرمومگام در ادامه افزود: با افزودن این سیستم جدید و درک مراحل مختلف تشخیص دستورالعمل و سپس اجرای آن در مدل‌های موجود سرعت انتخاب نیز افزایش می‌یابد..

اجرای وظایف با سیستم جدید در مقایسه با سیستم‌های موجود سرعت عملکرد را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد و 90 درصد دستورات در کمتر از یک ثانیه پاسخگویی می‌شوند. در صورتی‌که بدون سیستم جدید نیمی از دستورات نیازمند زمان برنامه‌ریزی در 20 ثانیه و یا بیشتر هستند.

استفانی تلهلکس  استاد علوم رایانه در براون اظهار کرد: هدف نهایی ما طراحی روبات‌هایی است که در خانه و محل کار شریک‌های مفید ومناسبی برای انسان باشند.

وی در ادامه افزود: این پروژه انسان را قادر به ارتباط کلامی با ربات‌ها مانند ارتباط انسان با انسان دیگر خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: