• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-21214-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی اولین مرکز گذری زنان آسیب‌دیده در مشهد

اولین مرکز گذری زنان آسیب‌دیده در جهت کاهش آسیب و مصرف مواد مخدر در مشهد افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر فیروزه جعفری امروز ۲۶ تیرماه در حاشیه مراسم گشایش نخستین مرکز گذری، کاهش آسیب زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: شیوع اعتیاد در بین زنان کمتر از یک درصد و حدود 6 دهم درصد است.

وی ادامه داد: میانگین سنی زنان معتاد نیز بین 25 تا 40 سال بوده که تغییری نکرده و توجه به حوزه زنان معتاد در سالهای اخیر افزایش یافته، بر همین اساس مراکز تخصصی متعددی در سراسر کشور برای درمان و مشاوره روانشناسی به زنان معتاد راه اندازی شده‌اند.

وی میزان معتادان کل کشور را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: زنان حدود ۱۰ درصد از جمعیت مصرف‌کنندگان مواد مخدر در کشور را تشکیل می دهند.

مشاور قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امور زنان و خانواده ادامه داد: دستاوردهای پیشگیری و کنترل مواد مخدر در حوزه زنان در سال‌های گذشته در کشور مثبت بوده و تشکیل کمیته زنان از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه به شمار می‌رود.

جعفری با ابراز نگرانی از شیوع مصرف مواد مخدر در میان زنان جهان، متذکر شد: سن شروع اعتیاد در جهان در حال کاهش است و شیوع مصرف این مواد در قشر تحصیل کرده را نیز شاهد هستیم.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد برای پیشگیری درمان اعتیاد، یادآور شد: نقش بارز و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد برای پیشگیری و درمان اعتیاد موثر است و این سازمان‌ها پیشرو و یاور دستگاه‌های دولتی در پیشگیری از مصرف مواد مخدر هستند.

مشاور قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امور زنان و خانواده بیان کرد: راه‌اندازی مراکز درمان اعتیاد در استان‌های پرجمعیت، ایجاد مراکز گذری کاهش آسیب اعتیاد ویژه زنان و راه‌اندازی مراکز درمانی سرپایی و مراکز اقامتی ویژه زنان از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

جعفری با اشاره به افتتاح نخستین مرکز گذری کاهش آسیب زنان در مشهد، اظهار کرد: برای راه‌اندازی و ادامه فعالیت این مرکز، سالیانه حدود ۱۲۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: