• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 964-8691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون علمی آستان قدس رضوی:

مشهد به عنوان مرجع علمی در دنیا شناخته شود

معاون علمی آستان قدس رضوی گفت: مشهد باید به عنوان مرجع علمی در دنیا شناخته شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدمهدی تهرانچی امروز 26 تیرماه در نشست خبری نخستین کنگره بین‌المللی CTO که در بنیاد پژو‌هش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد جدیدی در آستان قدس رضوی مدنظر قرار گرفته است و آن علمی کردن و توسعه علم در آستان قدس است. مشهد و آستان قدس باید به سهم خود به عنوان یک نقطه موثر در مرجعیت علمی در دنیا شناخته شود.

وی ادامه داد: مرجعیت علمی که آستان قدس رضوی به دنبال آن است، یک مرجعیت علمی عام نیست. در واقع به دنبال مرجعیت علمی‌ هستیم که خدمت به زائران و دلبستگان به امام رضا(ع) را دنبال کند و همچنین بتواند نافذ و اثرگذار باشد.

معاون علمی آستان قدس رضوی در رابطه با نگاه علمی که در آستان قدس مدنظر است، عنوان کرد: از گذشته آستان قدس رضوی محل موقوفاتی بوده است که پیشرفت علم، سلامت مردم و خدمت به خلق را هدف خود قرار داده است و مردم، آستان قدس رضوی را مورد اعتماد خود قرار داده بودند. با این نگاه لازم بود در آستان قدس نگاه جدیدی در حوزه علم و نهاد علم ایجاد شود که تشکیل معاونت علمی در آستان قدس رضوی نتیجه آن است. در ذیل معاونت علمی دو بنیاد "علم و فناوری" و "سلامت" تشکیل شده است. 

تهرانچی درباره حوزه سلامت در آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: یکی از مراتب جدی که ما باید در حوزه سلامت پیگیری کنیم این است که به صورت یکپارچه فعالیت‌ها در حوزه سلامت از آموزش تا درمان و از تولید دارو تا توزیع آن در خدمت به محرومان و زائران ساماندهی شود.

وی در خصوص برگزاری کنگره‌های بین‌المللی در مشهد، اظهار کرد: اگر مشهد که می‌خواهد مرجعیت علمی پیدا کند، باید رخدادهای بزرگ علمی در این شهر شکل بگیرد و یکی از این برنامه‌ها، کنفرانس‌های علمی است که در حوزه سلامت تشکیل خواهد شد. 

تهرانچی ادامه داد: با ارتباط خوبی که با متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه امام رضا(ع) و مجموعه آستان قدس به وجود آمده است خدمت در حوزه سلامت به خوبی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: