• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-985-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

بهبود وضعیت اشتغال مشکل فقر را به صورت ریشه‌ای حل می‌کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اولویت اصلی دولت دوازدهم در حوزه اشتغال باید مبارزه با فساد و فقرزدایی باشد.

نسرین یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: موضوع عمده‌ی فقرزدایی به حوزه اشتغال بر می‌گردد، اگر اشتغال را بهبود بخشیم فقر به صورت ریشه‌ای حل می شود.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد فقر در برخی خانواده‌ها نهادینه شده و این زنجیره فقر را به دنبال می آورد و نسل به نسل ادامه پیدا می‌کند، زیرا سیستم حمایتی به جای این که افراد را ماهی‌گیر کند تنها به افراد ماهی می‌دهد و با کمک‌های مادی این موضوع را رفع می‌کنند.

عضو شورای  استانی حزب کارگزاران سازندگی در خراسان رضوی با بیان این که موضوع فقر نیاز به یک برنامه‌ریزی و سیستم حمایتی در حوزه فقرزدایی دارد ،گفت: وظیفه دولت دوازدهم بستر سازی و تسهیل‌گری در حوزه کسب و کار است که جلوگیری از تورم، کاهش رکود، افزایش سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی از جمله فضاهای تسهیل کننده است که می تواند فقر را به صورت ریشه‌ای حل کند.

یوسفی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم دور کشورمان دیوار بکشیم، اظهار کرد: به بحث روابط بین‌الملل در هر دولتی پرداخته می‌شود و ما امکاناتی برای تولید داریم، اما به جهت اینکه نتوانستیم انتقال تکنولوژی در حوزه صادرات محصولات‌مان را داشته باشیم با شکست مواجه شدیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به صنعت خودروسازی عنوان کرد: ما در کشور نیاز به خودرو داریم و نمی‌توانیم تمام تولید را برعهده گیریم و وارداتی نداشته باشیم، هیچ جای دنیا اینگونه نیست که صرفا همه چیز تولیدات داخلی خودشان باشد و مسیر رسیدن به محصول نهایی را تنها سپری کنند.

یوسفی خاطر نشان کرد: در این رابطه شرط لازم نگاه به سیاست‌های خارجی و روابط بین الملل است، دولت نباید از این موضوع غافل شود، باید روابط را توسعه و تسهیل کند، این شرط لازم است ولی شرط کافی نیست، زیرا ما نیاز به بهبود سیاست‌های داخلی داریم و در دولت دوازدهم انتظار داریم در سیاست‌های داخلی یک همگرایی ملی رخ دهد و شرط کافی نیز محقق شود .

وی با تاکید بر اینکه تغییر در کابینه ضرورت زیادی دارد، افزود: در حال حاضر  ما جوانانی داریم که کمتر به آنان توجه شده است، جوانان توانایی و تلاش بیشتری برای کارها دارند البته نباید به گونه‌ای باشد که از افراد با تجربه اصلا استفاده نشود اما این افراد می‌توانند در کنار نسل جوان به عنوان مشاور قرار گیرند .

عضو شورای  استانی حزب کارگزاران سازندگی در خراسان رضوی ادامه داد:  منظور ما از افراد جوان صرفا افراد بی تجربه نیست، افرادی است که تجربه نسبی دارند ولی فرصت استفاده از این تجربه‌ها را ندارند.

وی بیان کرد: سن کابینه در دولت قبل عدد بالایی بود و دولت با توجه به فرمایش رئیس جمهور فرصت خطا کردن نداشت زیرا شرایط اقتصادی کشور به نحوی بود که هیچ خطایی برای کشور قابل پذیرش نبود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه در حال حاضر کنترل تورم به شرایط مطلوبی رسیده است، افزود: ارتباطات خارجی خوب پیش می‌رود و نیاز است که در حوزه فعالیت‌های اقتصادی و وزارتخانه‌هایی که با حوزه اقتصاد کشور ارتباط دارند با نسل جوان که دارای تجربه نسبی و انگیزه حرکت بسیار  بالا هستند ارتباط برقرار شود تا دولت چابک‌تر شود و خیلی سریع موضوعات را  به مرحله عمل برسانند.

وی با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه هستند، افزود: نباید این جمعیت را نادیده گرفت، اگر ما مسیر توسعه را برای کشور برنامه‌ریزی کردیم لازم است از زنان جامعه که پتانسیل و ظرفیت‌های خودشان را دارند استفاده شود.

عضو شورای  استانی حزب کارگزاران سازندگی در خراسان رضوی افزود: امروزه انتظار جامعه زنان کشور از دولت دوازدهم این است که از زنان در کابینه جدید استفاده شود، همچنین در پست‌های مختلف در کل کشور باید از زنان با توجه به تخصص و مهارتشان استفاده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: