• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-2614-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

انتقاد عضو شورای شهر مشهد از طرح فروش مجوز تردد در هسته مرکزی شهر

عضور شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از طرح فروش مجوز تردد در هسته مرکزی شهر هدف از این طرح را درآمدزایی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید فاطمی‌ارفع امروز سه مرداد ماه، در بیست و یکمین نشست شورای راهبری پیوست فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با موضوع «بررسی پیوست فرهنگی و اجتماعی پروژه طرح فروش مجوز تردد در هسته مرکزی شهر مشهد» که در تالار شهر برگزار شد، با بیان اینکه نگاه طراحان این طرح درآمدزایی است، اظهار کرد: به دلیل اینکه نگاه طرحان درآمدزایی از این طرح است نتیجه این طرح دقیقا مانند «الیت» خواهد شد که اکنون موجب نارضایتی مردم شده است.

وی ادامه داد: من معتقدم برای این طرح پیوست فرهنگی ندهیم، نهایتا این طرح اجرا می‌شود و می‌گوییم پیوست فرهنگی نداشت، اما اگر قرار باشد پیوست فرهنگی ارائه شود و نتیجه اجرای آن همان چیزی باشد که بدون پیوست هم همان می‌شد هیچ فرقی نخواهد کرد.

فاطمی‌ارفع با بیان اینکه پیوست فرهنگی هیچکدام از تاثیرات منفی فرهنگی و اجتماعی این طرح را کاهش نمی‌دهد، تصریح کرد: به همین دلیل معتقدم اصلا پیوست فرهنگی ارائه نشود.

وی با تاکید بر اینکه با این طرح ما رسما به چند سال قبل از طرح زوج و فرد برمی‌گردیم، خاطرنشان کرد: این طرح رسما همان طرح قدیم است و اگر دوستان می‌گویند فرق می‌کند، نه چنین چیزی نیست ما می‌خواهیم بفروشیم و درآمدی هم از این فضا کسب کنیم.

عضو شورای شهر مشهد گفت: واقعیت امر همین است که از زمانی که طرح زوج و فرد اعمال می‌شود اطراف حرم مطهر غیر از ایام زائرپذیر، اصلا گره ترافیکی ندارد، اما حال ما انگشت گذاشته‌ایم روی اینجا و چیزی که من برداشت می‌کنم رسما دوستان بگویند که می‌خواهیم اطراف حرم مردم را بیرون کنیم، به‌جایش برج بسازیم، تجاری‌سازی کنیم؛ پشت پرده همه این طرح‌ها این است.

وی افزود: بعد از چهار سال حضور در شورای شهر باور نمی‌کنم که طرح‌های این چنینی نگاهی غیر از درآمدزایی داشته باشد.
 
فاطمی‌ارفع با بیان اینکه چرا ما فکر می‌کنیم نقطه ترافیکی تنها اطراف حرم مطهر است، عنوان کرد: امروزه 20 تقاطع غیر همسطح در نقاط گره کور ترافیکی مطالعه شده، چرا اجرا نمی‌شود؟ با فشار شورا در پایان سال گذشته بالاخره مصوب شد کلنگ طرح میدان عدالت زده شود که البته آن هم چه زمانی به نتیجه برسد مشخص نیست.

وی اضافه کرد: اگر هم این طرح قابلیت اجرا دارد اجرای این را از جای دیگر شروع کنیم از نقاط دیگر ترافیکی مانند میدان تقی‌آباد و احمدآباد یا از مسیر ابوطالب به سمت میدان استقلال و بعد هم بلوار معلم اجرا کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد حل مشکل ترافیکی اطراف حرم را در گرو فراهم شدن زیرساخت‌ها‌ برشمرد و یادآور شد: اگر زیرساخت‌هایی مانند ساخت پارکینگ، حمل و نقل عمومی، فرهنگ دوچرخه سورای و ... اجرایی شود مشکل ترافیک اطراف حرم حل می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: