• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-2914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برپایی نمایشگاه دستاوردهای عمران سلامت خراسان رضوی

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از معاونین، نمایشگاه دستاوردهای عمران سلامت استان برپا شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، این نمایشگاه به منظور ارائه دستاوردها و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه عمران در ساختمان مرکزی دانشگاه(قرشی) به مدت یک هفته برپا شده است.

سیدمهدی صداقت، رییس اداره نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به کسب رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایجاد تخت های بیمارستانی و تقدیر رییس جمهور از رییس دانشگاه اظهار داشت: به همین منظور تلاش شد تا اقدامات و دستاوردهای دانشگاه در حوزه عمران سلامت در طول چهار سال گذشته به اطلاع عموم برسد.

وی با اشاره به ایجاد 1200 تخت بیمارستانی در چهار سال اخیر، خاطرنشان کرد: در این مدت 610 تخت در بیمارستان امام رضا(ع) دو، 217 تخت در بیمارستان اکبر، 110 تخت در بیمارستان فریمان، 32 تخت در بیمارستان باخرز، 35 تخت در بیمارستان خلیل آباد، توسعه 53 تخت بیمارستانی در درگز ایجاد شده است.

وی به توسعه بیش از 20 هزار مترمربع کلینیک ویژه در طول این مدت اشاره کرد و گفت: 11 کلینیک ویژه در این مدت توسعه، بهسازی و ساخته شد که  از این تعداد 7 کلینیک ویژه تکمیل و 4 کلینیک دیگر تا پایان شهریور ماه افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: توسعه و بهسازی بلوک‌های زایمانی به متراژ 8700 متر مربع در مشهد و شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه و در دست اقدام بودن احداث 5000 مترمربع مراکز تشخیص و غربالگری سرطان در طول این مدت از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می‌رود.

وی به توسعه اورژانس‌های بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و افزود: حدود 8600متر مربع اورژانس بیمارستانی در سه بیمارستان طالقانی، شهید کامیاب و هاشمی‌نژاد با میانگین پیشرفت 85 درصد در طول این مدت انجام شده است.

صداقت به توسعه زیرساخت‌های عمرانی در حوزه آموزش اشاره کرد و افزود: 25 هزار متر مربع توسعه عمرانی در حوزه آموزش در سه دانشکده داروسازی، طب سنتی و پزشکی در طول این مدت انجام شده است و این در حالی است که حدود 100 هزار مترمربع از فضاهای بیمارستانی نیز در قالب طرح هتلینگ بازسازی و بهسازی شده است.

وی به پروژه‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و گفت: از مجموع 235 پروژه در دست اقدام 70 هزار مترمربع توسعه عمرانی در این حوزه صورت گرفته است و تا پایان مهر ماه جاری دیگر پروژه‌های باقی مانده تکمیل خواهد شد.

نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه عمران سلامت از امروز(چهارم مرداد) به مدت یک هفته در محوطه ساختمان قرشی از ساعت 9 صبح الی 14 دایر و بازدید برای عموم آزاد است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: