• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-2490-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

مسابقات مقدماتي المپياد جهاني رباتيك در نيشابور

مدیر عامل موسسه لگوی آموزشی نیشابور گفت: مسابقات مقدماتي چهاردهمين المپياد جهاني رباتيك مرداد ماه سال جاري در دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور برگزار خواهد شد.

هادی فروغی، مدیر عامل موسسه لگوی آموزشی نیشابور و مدیر برگزاری اين مسابقات در گفت‌وگو با ايسنا- منطقه خراسان عنوان كرد: المپياد جهاني رباتيك رويدادي علمي، فن‌آورانه و آموزشي براي نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا بتوانند مهارت‌هايي مانند حل مسئله و خلاقيت را در خود پرورش دهند. 

وي درباره علت انتخاب نيشابور به عنوان ميزبان اين مسابقات اظهار كرد: در چند سال اخیر با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه رباتیک در اين شهرستان به وجود آمده و عناوین متعددی که دانش آموزان و دانشجویان در لیگ‌ها و مسابقات مختلفی از جمله مسابقات خیام که هر ساله دانشگاه آزاد آن را برگزار می‌کند، نیشابور در شرق کشور به عنوان قطب رباتیک و حوزه‌های دانش محور و فن آور شناخته شده با رایزنی‌هایي كه صورت گرفت و با توجه به اين پتانسيل‌ها، نيشابور ميزبان اين مسابقات گرديد.

فروغی با بيان اين كه 12 تیم در سال جاري به کاستاریکا راه پیدا خواهند کرد؛ افزود: اين رويداد در سال‌هاي اخير به بزرگ‌ترين رويداد رباتيك دانش‌آموزي و دانشجويي تبديل شده است. منتخبین این دوره از مسابقات به مسابقات جهانی که در سال جاري در کشور کاستاریکا برگزار می‌شود، راه پیدا خواهند کرد. 

اين مسابقات در رده سني ۹ تا ۲۵ سال ششم مرداد ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: