• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-3190-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

رونمایی از سردیس علامه بهلول در گناباد

طی مراسمی از سردیس علامه بهلول گنابادی در محل باغ ملی گناباد رونمایی شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امام جمعه گناباد در این مراسم اظهار کرد: علامه حاج شیخ محمدتقی بهلول گنابادی از شخصیت های فراشهرستانی و از مشاهیر بزرگ جهان بوده و در کشورهای غیر از ایران نظیر افغانستان، لبنان، مصر، سوریه، عراق و... نیز شناخته شده است.

حجت الاسلام و والمسلمین حسن صادقی نسب افزود: این عارف مجاهد از شخصیت هایی است که واجد صفات و ویژگی‌هایی بوده که می‌تواند برای همه الگو و درس‌آموز باشد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در پیام خود به مناسبت ارتحال علامه بهلول گنابادی به 24 صفت علامه اشاره کردند که از جمله آن‌ها می توان به عبادت، جهاد، عرفان، ذاکر خدا بودن، صائم بودن و... اشاره کرد.

امام جمعه گناباد با بیان اینکه جوانان بایستی با سیره و منش علامه بهلول گنابادی آشنا شوند، گفت: ایشان در طول عمر خود چند بار درآمدهای خود را تقدیم مستمندان نمودند و در این زمینه شهره هستند.

در ادامه میرزاعلی تقوی، شهردار گناباد نیز با اشاره به اینکه علامه بهلول یکی از نوادر روزگار بود، گفت: این شخص بزرگوار، بی نظیر زندگی و قریب یک قرن از عمر خود را به اسلام خدمت کردند.

وی خاطرنشان کرد: در یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی آمده که در جهت معرفی و شناساندن مشاهیر گنابادی اقداماتی انجام شود و لذا شهرداری تصمیم گرفت که اولین سردیس را برای این علامه جلیل القدر تهیه و در محل باغ ملی نصب نماید.

شهردار گناباد بیان کرد: در آینده نیز سردیس 6 نفر دیگر از مشاهیر گنابادی مثل ملامظفر، ملا محمد جویمندی، خواجه اختیارالدین منشی و غیره تهیه و در این پارک نصب خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: