• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-2191-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

تولیت آستان قدس رضوی:

از اقتضائات توریسم سلامت، تسهیل در رفت و آمد بیمار و همراهان اوست

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به توریسم سلامت گفت: فعال کردن توریسم سلامت اقتضائاتی دارد از جمله این اقتضائات این است که رفت و آمد بیمار و اطرافیان او به کشور تسهیل شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدابراهیم رئیسی امروز 5 مردادماه در جمع خبرنگان و در حاشیه نخستین کنگره بین‌المللی درمان مداخله‌ای انسداد مزمن عروق کرونر (CTO) که در بیمارستان رضوی برگزار شد، در خصوص ظرفیت‌هایی که در مشهد وجود دارد که می‌تواند این شهر را به قطب سلامت در منطقه تبدیل کند، اظهار کرد: فرهیختگان و اعضای هیات علمی فراوانی در مشهد حضور دارند و یا با مشهد ارتباطند، اگر دانشگاه‌‌های مشهد، مراکز علمی و..‌. اعلام آمادگی کنند بسیاری از فرهیختگان دنیای اسلام و کشورهای مختلف اعلام همکاری خواهند کرد.

 
وی اضافه کرد: همچنین در مشهد مراکزی داریم که ظرفیت‌های بسیار خوبی به شمار می‌روند، مراکز درمانی و بیمارستانی همچون بیمارستان فوق تخصصی رضوی یکی از این موارد است که اعضای هیات علمی در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف در آن حضور دارند و در کمتر بیمارستانی از کشور این میزان از اعضای هیات علمی و فرهیختگان وجود دارد.


تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بیمارستان رضوی تجهیزات بسیار خوب و به‌روزی دارد، گفت: به رئیس بیمارستان رضوی تاکید کرده‌ایم که حتما تجهیزات بیمارستان به‌روز باشد، تلاش می‌کنیم درآمد بیمارستان را دریافت نکنیم و این درآمد صرف افزایش و به‌روز کردن تجهیزات بیمارستان شود به نحوی که بیمارستان رضوی از یک بیمارستان فوق تخصصی که در سطح دنیا وجود دارد چیزی کم نداشته باشد.


رئیسی خاطرنشان کرد: از ابتدای زمانی که وارد مشهد شدیم اعلام کردیم که در کنار مضجع نورانی امام رضا (ع) مرجعیت علمی را برای مشهد می پسندیم و معتقد هستیم مشهد ظرفیت این مرجعیت علمی را دارد. این مرجعیت باید به دلیل آخرین یافته‌های علمی افراد فرهیخته باشد و مشهد می تواند آخرین یافته‌های علمی و بهترین نیروها را داشته باشد.


وی با تاکید بر اینکه مرجعیت علمی اقتضائاتی دارد که با سخنرانی و صدور بخشنامه حاصل نمی‌شود، یادآور شد: وجود دانشمندان از جمله این اقتضائات است همچنین مراکز و ظرفیت‌های موجود مانند ظرفیت گردشگری سلامت در مشهد باید ارتقا یابد. این موضوع موجب می‌شود مرجعیت علمی، تحقق علمی و عملی پیدا کند و مشهد به قطب سلامت در دنیا تبدیل شود.

رئیسی افزود: از هنگامی که بیمارستان رضوی ایجاد شده است، بسیاری از افراد از کشورهای همسایه برای درمان به مشهد سفر می‌کنند و ترجیح می‌‌دهند به جای این که به کشورهای اروپایی بروند در مشهد درمان شوند.


تولیت آستان قدس رضوی گفت: نتیجه اقداماتی که بیمارستان رضوی در سال گذشته انجام داد این شد که در حال حاضر از 100 درصد ظرفیت خود استفاده می‌کنند. در گذشته حدود 50 تا 60 درصد ظرفیت بیمارستان مورد استفاده قرار می گرفت که البته ظرفیت کنونی نیز باید افزایش یابد.

 
وی با بیان اینکه بیمارستان رضوی توجه کشورهای همسایه را به خود جلب کرده است، گفت: بیمارستان فوق تخصصی رضوی و قطب سلامت در مشهد می‌تواند بهترین عمل جراحی را با استانداردهای سطح دنیا انجام دهد. 


رئیسی تصریح کرد: می خواهیم امکانی را فراهم کنیم که محرومان و مستضعفان، به پزشکان و امکاناتی که تصور نمی‌کردند به آنها دسترسی داشته باشند، دست یابند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: