• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-2485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی:

نظام جهانی، آمریکا را در تحریم‌های جدید همراهی نخواهد کرد

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت:  نظام جهانی، آمریکا را در تحریم‌های جدید همراهی نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، دکتر سیدجواد حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران نتیجه‌ای نخواهد داشت زیرا نظام جهانی این کشور را همراهی نخواهد کرد.

وی افزود: پس از توافق هسته ای ایران با 1+5 این کشورها دیگر علاقه‌ای به تحریم جمهوری اسلامی ندارند و آمریکا در این تحریم‌ها تنها خواهد ماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه برجام نتیجه راهبرد نرم قهرمانانه رهبر معظم انقلاب و تلاش دولت تدبیر و امید برای شکستن دیوار تحریم‌ها بود، گفت: این تلاش‌ها در سایه 23 ماه تلاش تیم مذاکره کننده به ثمر نشست و برآیند آن همراهی و پایبندی پنج کشور دنیا نسبت به این معاهده بین المللی و حقانیت ملت ایران در استفاده از حقوق هسته ای است.

حسینی گفت: مهمترین ثمره برجام در کنار سایر ثمراتی که برای ملت ایران داشت، شکسته شدن اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی و تنها شدن آمریکا و بی‌اثر شدن تحریم‌های آنهاست.

وی با اشاره به اینکه برهم زدن برجام از مهمترین شعارهای انتخاباتی دولت جدید آمریکا بوده است، افزود: البته خود آمریکایی ها پس از تصویب تحریم های جدید اعلام کردند که این تحریم ها مرتبط با برجام نیست و در زمینه های دیگری تصویب شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: آمریکا با این ادعا اعلام کرد که به برجام پایبند است و تحریم های جدید در چهارچوب برجام نیست و قصدی برای برهم زدن آن ندارد، اما جمهوری اسلامی معتقد است که این تحریم ها با برجام مغایرت دارد و مسئولان کشور نیز پاسخی قاطع به این تحریم ها می دهند.

حسینی افزود: جمهوری اسلامی با توافق هسته‌ای به دنبال افزایش صادرات و واردات محصولات، نوسازی ناوگان هوایی کشور، افزایش تعاملات سیاسی و تبادلات بانکی و غیره بود که این اهداف به نحو مطلوبی به سرانجام رسید.

وی با تاکید بر اینکه تاثیرات این توافق بر استان خراسان رضوی نیز ملموس است، افزود:  به طوری که سطح تعاملات سیاسی و اقتصادی مسئولان استانی با مسئولان استان‌های کشورهای همجوار افزایش یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته میزان واردات و صادرات استان خراسان رضوی بیش از 150 درصد افزایش یافت که این موضوع در چند سال گذشته کم سابقه بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: