• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-5990-5
  • خبرنگار : 15087
  • منبع خبر : ----

دادستان عمومى و انقلاب شهرستان قوچان خبرداد

كنسرت ناظری‌ها در قوچان مجوز نداشت

عليرغم اينكه پيش از اين دست اندركاران برگزارى كنسرت  ناظري‌ها بر صدور و اخذ مجوزهاي لازم براي برگزاري كنسرت تاكيد داشتند، دادستان قوچان از نبود مجوز لازم براي اين امر خبر داد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، رمضانعلي آذري روز گذشته در جمع خبرنگاران در خصوص لغو کنسرت شهرام و حافظ ناظری در قوچان با اشاره به حواشي به وجود آمده پيرامون پلمب محل برگزاري و در پي آن لغو كنسرت موسيقي شهرام ناظري و حافظ ناظري تحت عنوان (آواز پارسي- مهر و اميد)، عنوان كرد: در قوچان موسیقی دارای سابقه است و حتی قوچان به این هنر خدمت کرده اما مدتی است که صحبت بوده که اگر می‌خواهید اجرای صحنه ای داشته باشید حتما باید به شخصیت مردم و خواننده توجه کنید و صرفا فکر پر کردن جیب‌های خود و فرهنگ هنر فروشی نباشید.

وي با بيان اينکه به نظر من اینجا هنر فروشی صورت گرفت گفت: در این هنر فروشی تا توانستند به مردم دروغ گفتند و تا توانستند به خواننده کشوری ما دروغ گفتند.

دادستان عمومى و انقلاب شهرستان قوچان در ادامه با تاكيد بر ابلاغ به كنسرت گذار در تاريخ 31 تیرماه مبني بر وجود  8 ایراد اساسی در سالن ورزشي کارگران قوچان و لزوم رفع اين موانع براي اخذ مجوز تصريح كرد: دقیقا از روزی که اين خواسته كتبا به عوامل برگزاري كنسرت اعلام شد، دنبال کارشان رفتند و به نوعي به تفکرات حکومتی  بی احترامی كردند.

وي ادامه داد: از آن به بعد چند جلسه حضورا و شخصا با ریاست ارشاد داشتیم که تاکید کردیم  كه بحث امنیت آن  مکان با حضور 2000 نفر جمعیت امکان پذیر نیست  و موارد مشکل‌دار هم رفع نشده است و تاکید کردم با این مشکلات اين برنامه حتما اجرا نخواهد شد.

آذري با بيان اين نكته كه در اين واقعه مظلوميت دستگاه قضا مشاهده مي‌شود، افزود: اين برنامه اگر اجرا می‌شد و خدایی نکرده حادثه‌ای مثل پلاسکو به وجود می‌آمد ما باید پاسخ می‌دادیم و در حال حاضر نیز که اين برنامه در شان مردم اجرا نشد باز هم ما هدف قرار گرفتیم اما واقعیت‌‎هایی است كه در این بین مسئولین برگزار کننده صریح اعلام نکردند و تا آخرین لحظه مردم را اذیت کردند.

دادستان عمومى و انقلاب شهرستان قوچان با اشاره به تاييد كارشناسان مبني بر مخاطره آميز بودن سالن براي برگزاري برنامه اظهار كرد: اين سالن بسيار قدیمی بود و کیفیت سالن صرفا برای استفاده ورزشی بود و به‌دليل اينكه تنها یک خروجی داشت، حتي براي آن سكوي تماشاچي پيش بيني نشده بود و اگر در آن سالن اتفاقی مانند نزاع رخ می‌داد، هیچ راه خروجي وجود نداشت .

موافق اجراي موسيقي سنتي هستم

وی بااشاره به موافقت برای برگزاري اجراهاي سنتي از ديدگاه جرم‌شناسي به عنوان يكي از راه‌هاي جايگزين تفريحات ناسالم تاكيد كرد: تفریحات این‎چنین اگر به عنوان تفریحات ثابت باشد نه تنها مفيد است بلكه درآمدزايي هم ايجاد مي‎كند اما بعضی به دنبال این هستند با كسب درآمد موقت رفتارهای عوام گرایانه انجام دهند.
 
آذری با تاکید بر فرهنگ غنی و سبقه درخشان قوچان در حوزه موسیقی عنوان کرد: محل پیش بینی شده در شان استاد ناظری نبود و نمی‌توانستیم بدون تضمین امنیت آن را مدیریت کنیم. ماهیچ اجازه‌ای برای اجرا و هیچ دستوری هم بر عدم اجرا صادر نکردیم. تنها گفتیم مدیریت کنید و به تعویق بندازید تا در شان استاد برگزار شود.

دادستان عمومى و انقلاب شهرستان قوچان ادامه داد: به نظر من برگزار کنندگان اجرا در پی این موضوع بودند که بی احتیاطی و بی مسئولیتی خود را با حساسیت‌های به وجود آمده در کنسرت‌های سال‌های اخیر که با حاشیه همراه بوده یکی و از این حساسیت به نفع خود استفاده کنند. در صورتی که این کنسرت به جز نفع عمومی چیزی در نظر گرفته نشد .

وی با بیان این جمله که برخی از مسئولین به مردم هم دروغ گفتند و این خیانت را باید پاسخ دهند که چرا دستورات و نگرانی‎های دادستانی را نگفتند و در روز جمعه پنهانی مکان را تجهیز کرده بودند، افزود: معاون فرماندار اعلام کرده که مجوز گرفته است. یکی از کسانی که با مردم رو راست نبود همین شخص بود. چرا مجوز کتبی را نشان نداد؟ اگر مجوزی دارند کتبی ارائه دهند.
 
آذری ادامه داد: مسئولین شهرستان در حوزه امنیت و شورای فرهنگ عمومی از اجرای آن برنامه در سالن منطقه یعقوب آباد ابراز نگرانی کردند و ما گفتیم می‌خواهیم از فرهنگ و قانون تبعیت کنیم تا مردم ساعاتی را تفریحات سالم داشته باشند و  بدون دغدغه خارج شوند.

دست اندرکاران کنسرت نه تنها به مردم بلکه به استاد هم خیانت کردند

دادستان عمومى و انقلاب شهرستان قوچان در ادامه با بیان این جمله که بارها و صادقانه گفتیم که موافق اجرا هستیم اما مکان مناسبی را در نظر بگیرید و این حداقل مطالبه است، عنوان کرد: سالنی که همه سرویس های بهداشتی خراب است و تنها یک سرویس بهداشتی برای 2000 نفر دارد؛ سالنی که تنها گنجایش چیدن 800 صندلی داشت ولی تصمیم داشتند به صورت فشرده 2000 صندلی در سالن قرار دهند. این سالن با یک خروجی و آتش زا بودن آن با وجود فرش در سالن و تنها دو هواکش کوچک برای دو هزار نفر جمعیت برای اجرا مناسب نبود. آیا حاضریم به هر قیمتی موسیقی گوش دهیم؟ من معتقدم  افرادی که شرایط را نگفتند نه تنها به مردم که به استاد هم خیانت کردند.

وی با بیان اینکه اولین پیشنهاد به برگزارکنندگان این برنامه سالن تشریفات بود، افزود: به عنوان مثال کنسرت آقای همایون شجریان سال گذشته در همین سالن و بدون هیچ مشکلی برگزار شد اما متأسفانه آنان نتوانستند از درآمدی که کسب کرده بودند صرف‌نظر کنند، چرا که اجرا در آن سالن هم هزینه بیشتری در پی داشت و هم افرادی کمتری می‌توانستند در سالن حضور پیدا کنند.

آذری در پایان از جمع آوری مستندات و پیگیری قضایی افرادی که اقدام به فک پلمب کردند خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: