• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-2585-5
  • خبرنگار : 15207
  • منبع خبر : ----

رئیس جبهه پیروان در خراسان رضوی:

برخی در جریان اصولگرایی دچار «خودحق پنداری» شده‌اند

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: ادبیات، شیوه ها و ساختارها در جریان اصولگرایی باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

سید جلال فیاضی در گفت و گو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به نتیجه دو انتخابات اخیر بیان کرد: گفتمان اصولگرایی کاملا واضح و روشن است ولی شیوه‌ها، برنامه‌ها و ادبیات این جریان می بایست مورد بازنگری قراربگیرد و شاهد این هستیم که انتخابات‌های اخیر این ضرورت را به ما گوش زد کردند.

وی با بیان این مطلب که نحله‌های فکری و گروه‌های مختلف درون جریان اصولگرایی حداقل در ادبیات و شیوه ها تفاوت جدی با یکدیگر دارند، اظهار کرد: برخی از گروه های سیاسی براساس ادبیات خاص خود روش هایی را انتخاب می کنند که ممکن است مورد پسند جریانات دیگر نباشد و استفاده از برخی هنرمندان یکی از همین موارد است.

فیاضی ادامه داد: البته می بایست ما رویکرد ایجابی نسبت به تمام گروه ها بویژه هنرمندان و اقشار فرهیخته جامعه داشته باشیم و این فرآیند مثبتی است اما این که روی یک فردی که سابقه نامطلوبی داشته و اکنون هم رفتارهای نامطلوبی از خود نشان می دهد تمرکز کنیم، شایسته نیست.

وی افزود: این تمرکز روی یک فرد نامطلوب به هیچ وجه بازنگری در جریان اصولگرایی یا "نواصولگرایی" نیست و نوعی شیوه منفعلانه است و می بایست جریان اصولگرا ادبیات و رفتار خودش را نسبت به مسائل کشور تغییر دهد.

این فعال سیاسی اصولگرا عنوان کرد: گفتمان سلبی در ارتباط با مسائل فرهنگی قطعا پاسخگو نیست و باید یک گفتمان ایجابی وجود داشته باشد، گفتمان ایجابی هم به معنای عدول از اصول و ارزش ها نیست بلکه به روز کردن ادبیات و گفتار است، اگر در این زمینه می خواهیم به سمت هنرمندان برویم حداقل از بین پیامبران جرجیس را انتخاب نکنیم و افراد نامطلوب را حلوا حلوا نکنیم.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بایستی بتوانیم بجای به کاربردن نبایدها، منع و جلوگیری، از ادبیاتی مبتنی بر ایجاب و ارائه شیوه‌های نو وایجابی استفاده کنیم.

وی بااشاره به درگذشت برخی بزرگان جریان اصولگرایی همچون آیت الله مهدوی کنی و حبیب الله عسگراولادی بیان کرد: متاسفانه برخی بزرگان این جریان دار فانی را وداع گفتند و برخی چهره ها و شخصیت های این جریان مانند حجت الاسلام ناطق نوری، علی لاریجانی و بزرگان دیگر مورد بی‌مهری برخی گروه‌های درون جریان اصولگرایی قرار گرفتند و این ها باعث بحران هدایت و رهبری در جریان اصولگرایی شد.

فیاضی اظهار کرد: برخی گروه های اصولگرا با نوعی حس تکلیف، احساس کردند که می بایست نسبت به بعضی شخصیت های اصولگرا واکنش های تندی نشان دهند و متاسفانه عدم رعایت اخلاق و برخی بداخلاقی‌های سیاسی و این نگاه که هرکس با ما نیست برما است، سبب شد تا برخی چهره ها و بزرگان جریان اصولگرایی منفعل و کنارگذاشته شوند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی ادامه داد: اساسا این نگاه که هرکس ما را قبول ندارد در مقابل و دشمن ما است، در ادبیات سیاسی کشوربه ویژه گروه های سیاسی که گفتمان های مشترک دارند معنی ندارد و نباید نگاه حذفی به یکدیگر داشته باشیم.

فیاضی افزود: متاسفانه برخی از افراد در درون جریان اصولگرا دچار «خودحق پنداری» شده اند و معقتدند که هرچه آن ها می گویند حق است و تفکرات دیگر جز تفکر خود را بر نمی تابند، این شیوه می بایست حتما مورد بازنگری قرار بگیرد و اگر این افراد همچنان بر شیوه خود حق پنداری شان در درون جریان اصولگرایی اصرار ورزیدند، می بایست بدنه جریان اصولگرا راه خودش را از این افراد جدا کرده و آن ها را با نگاه خود تنها بگذارد، چرا که اصول جریان اصولگرایی با این رفتارهای تهاجمی در یک نظام مبتنی بر مردم سالاری دینی نسبتی ندارد و اگر جریانی در این نظام قصد دارد تاثیرگذاری داشته باشد، می بایست بتواند ارتباط سازنده با مردم و همه ی نخبگان برقرار کرده و با این نگاه، ادبیات، شیوه ها و ساختار خودش را مورد بازنگری قرار دهد.

وی تصریح کرد: برخی اقدامات همانند جمنا به دلیل این که بیشتر جنبه انتخاباتی داشت و نگاهی ساختاری نداشت، پایدار نبود و نمی‌توانست هم بماند و می بایست فکری اساسی در جریان اصولگرایی صورت بگیرد.

فیاضی خاطرنشان کرد: همچنین متاسفانه صرف نظر از جریان‌های سیاسی، ساختار رقابت‌های سیاسی در کشور ما دچار مشکل است و به علت فقدان نظام حزبی مستقر و احزاب سیاسی بالغ، رقابت‌های سیاسی بین جریان‌های متکی به شخصیت‌ها اتفاق می افتد و این مسئله نیاز به یک بازنگری کلی از سوی مجموعه نظام دارد تا قوانین احزاب و ساختار احزاب سیاسی مجددا بررسی شود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی عنوان کرد: می بایست نظام رقابت سیاسی در کشور به سمت احزاب شناسنامه دار، بالغ ،فراگیرو دارای شناسنامه برود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: