• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-8214-5
  • خبرنگار : 15164
  • منبع خبر : ----

در نشست خبری سخنگوی منتخبان شورای پنجم مشهد مطرح شد؛

قراردادهای بالای یک میلیارد تومان را رسانه‌ای می‌کنیم/ جزئیات انتخاب شهردار مشهد

دبیر و سخنگوی منتخبین شورای پنجم شهر مشهد گفت: در نهایت 6 شهریور ماه شهردار مشهد انتخاب می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری امروز 10 مرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: تا صبح امروز هشت نفر از کاندیداتوری شهردار مشهد انصراف دادند و ما با 14 نامزد انتخابات را شروع کردیم که در نهایت به 6 نفر رسیدیم تا بتوانیم برنامه‌های آنان را دریافت کنیم.

وی افزود: این 6 نفر می‌توانند با 10 روز فرصت روی برنامه‌های جامع خود کار کنند و اعضای منتخبان شورای پنجم 30 مرداد ماه سه نفر از میان این 6 نفر را انتخاب و معرفی می‌کنند.

حیدری 6 کاندیدای مرحله دوم فرآیند انتخاب شهردار مشهد را به ترتیب حائز اکثریت آرا معرفی کرد و گفت: وحيد قربانی، حميدرضا مسعودی، غلامرضا انصاري، قاسم تقی‌زاده خامسي، حسين انصاری و محمدرضا کلائی به ترتیب بیشترین آرا را از میان منتخبان کسب کردند.

دبیر منتخبین شورای پنجم یادآور شد: انتخاب این 6 نفر در دو مرحله انجام شد به این صورت که در ابتدا چهار نفر و در مرحله دوم دو نفر از میان کاندیدا انتخاب شدند.

وی در خصوص اینکه کدام اعضا کدام افراد را به عنوان شهردار انتخاب کرده‌اند، گفت: چهره‌هایی که آمدند افراد محترمی بودند و نمی خواستیم این اسامی منتشر شود؛ رسانه‌ها باید این بحث را تمام شده بدانند.

حیدری با بیان اینکه قراردادهای بالای یک میلیارد تومان را رسانه‌ای خواهیم کرد، تصریح کرد: در حوزه مبارزه با فساد و رانت برنامه جدی داریم و تعهد می‌بندیم که هیچ‌یک از شهردار، معاونان، مدیران، اعضای شورای شهر و اطرافیان آنان در هیچ‌یک از قراردادها منافعی نداشته باشند.

دبیر و سخنگوی شورای پنجم خاطرنشان کرد: اکنون طبق گزارش های دریافتی و بررسی های صورت گرفته شرایط مالی شهرداری مشهد بسیار نامساعد و تحقق درآمد با کاهش جدی همراه است. ظرف چهار ماه نخست امسال تنها 30 درصد از درآمد شهرداری محقق شده که این میزان از هزینه های جاری شهرداری مشهذ کمتر است. 

وی بدهی های معوقه و کمبود منابع مالی را مهم ترین چالش پیش روی شورای پنجم شهر مشهد اعلام و اضافه کرد: امور واجب شهر مشهد را نباید رها کرد و به هبه و مستحبات پرداخت، با وجود پروژه های ناتمام و مشکلات و آسیبهای جدی در حاشیه شهر مشهد هبه و بخشش فایده ای ندارد.

دبیر و سخنگوی منتخبان شورای پنجم شهر مشهد ادامه داد: شهرداری و شورای شهر حداکثر 2 درصد از بودجه شهرداری را می توانند هبه کنند ولی هم اکنون کل بودجه هبه می شود و کسری هم وجود دارد، وقتی خزانه خالی است هبه و تخفیف معنا ندارد و مردم نیز راضی نیستند در این بخش مالی شهرداری با مشکل مواجه باشد.

وی گفت: باید براساس انضباط مالی جدی در شورای پنجم هزینه ها را در شهرداری مشهد کاهش داد، در حوزه مبارزه با فساد و رانت خواری نیز برنامه جدی داریم و شهردار، معاونان، مدیران، مشاوران و اعضای شورای شهر مشهد نباید در هیچ شرکت طرف قرارداد شهرداری منافع داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: