• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-6388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس هیات وزنه‌برداری خراسان ضوی:

پتانسیل داریم اما مشکلات اقتصادی زیادی داریم/ ادامه تمرینات وزنه‌برداران بانوی خراسان رضوی

رییس هیات وزنه برداری خراسان رضوی معتقد است با وجود پتانسیل بالای وزنه‌برداری در خراسان رضوی، مشکلات اقتصادی مانع پیشرفت ورزشکاران این رشته شده‌است. 

احسان قاسمیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان  در خصوص عملکرد هیات وزنه‌برداری استان خراسان رضوی اظهار کرد: بعد از مدت‌ها تلاش خوشبختانه مجوز فعالیت وزنه‌برداران بانوی خراسان رضوی صادر شد. به هر حال با وجود برخی مسائل و مواردی که در رابطه با پوشش بانوان در رشته وزنه‌برداری وجود دارد، این مهم به سرانجام رسید و هم‌اکنون بانوان خراسانی تمرینات خود را آغاز کرده‌اند تا برای مسابقات آماده شوند.

وی افزود: همچنین افتتاح سالن شماره دوی وزنه‌برداری در مشهد در محدوده قاسم‌آباد از نکات مثبت سال جاری محسوب می‌شود. ضمن اینکه مسابقات استانی نیز در رشته وزنه‌برداری برگزار شد و در این مسابقات شاهد پیشرفت تیم‌های سبزوار و تربت‌جام بودیم.

رییس هیات وزنه‌برداری خراسان رضوی در خصوص استعداد یابی در این رشته ورزشی خاطرنشان کرد: مکاتباتی با سازمان‌ها و موسسات از جمله نظام مهندسی داشته‌ایم که منجر به شناسایی 7 نفر افراد مستعد شد که هم‌اکنون در حال تمرین هستند.

احسان قاسمیان در رابطه با تعامل میان هیات وزنه‌برداری استان و اداره کل ورزش و جوانان افزود: اداره کل اغلب از تمامی رشته‌ها حمایت عادلانه‌ای دارد، اما همکاری خاصی میان‌مان صورت نگرفته‌است.

وی در پاسخ به پتانسیل استان در رشته وزنه‌برداری اظهار کرد : خراسان رضوی در رشته وزنه‌برداری از پتانسیل بالایی برخوردار است. البته قهرمانانی در این رشته داشته‌ایم ولی مشکلات اقتصادی مانع پیشرفت استان شده‌است.

رییس هیات وزنه‌برداری استان در رابطه با عدم دعوت وزنه‌برداران خراسانی به تیم ملی گفت : آخرین باری که وزنه‌برداران خراسانی راهی اردوهای تیم ملی شدند به سال‌های 86-87 بازمی‌گردد. البته در سال گذشته دو ورزشکار به اردوی تیم ملی اعزام  کردیم که متاسفانه انتخاب نشدند. تنها ملی‌پوشان خراسانی در رشته وزنه‌‎برداری، در رده پیشکسوتان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: