• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5684-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

ابلاغ بخشی از بودجه نقدینگی استان

استاندار خراسان رضوی از ابلاغ بخشی از بودجه نقدینگی استان خبر داد.

علیرضا رشیدیان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات استانی به صورت اوراق است و اعتباراتی نیز به صورت نقدی به استان تعلق گرفته است، عنوان کرد: بخشی از بودجه نقدینگی استان به ما ابلاغ شده است. براساس قانون امسال رقمی برای ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی دیده شده که قرار شده بخشی از آن را در قالب کمک های فنی اعتباری و در جهت کاهش نرخ سود تسهیلات مورد استفاده قرار دهیم.

وی در خصوص اعتبارات پروژه های عمرانی استان گفت: بخشی از این پروژه ها می تواند با اوراق مدیریت شود اما بخشی دیگر نیازمند نقدینگی است. قرار شده این مساله بررسی شود تا بتوان رقم خالص نقدینگی برای کمک های فنی اعتباری را مشخص کنیم تا پس از آن با بانک ها وارد گفت و گو شویم و براساس آیین نامه آن درصد مشخص برای کاهش نرخ سود تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی را اعمال کنیم.

رشیدیان عنوان کرد: این تسهیلات ارزان قیمت برای صنایعی است که مشکلات زیادی دارند و نمی توانند با نرخ 18 درصد، تسهیلات برای ادامه کار خود دریافت کنند. برخی واحدهای تولیدی نیز هستند که آمادگی دارند تا با همان نرخ 18 درصد تسهیلات دریافت کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه دولت در قالب مرحله دوم طرح رونق تولید 20 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته، خاطرنشان کرد: دریافت این تسهیلات سقفی ندارد. در کنار این 10 هزار میلیارد تومان نیز برای بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی توسط دولت در نظر گرفته شده که بیش از 300 میلیارد تومان آن برای استان ما منظور شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: