• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-6091-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

حجت‌الاسلام رئیسی:

ساخت زائرشهر در مدتی کوتاه ناباورانه بود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای برخی ناباورانه بود که امکان داشته باشد زائرشهر در مدتی کوتاه تحقق عینی و عملی یابد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی امروز 13 مردادماه در مراسم بهره‌برداری از فاز اول زائرشهر رضوی اظهار کرد: پروژه ساخت زائرشهر در روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) کنگ‌زنی شد و همکاران، این پروژه را با عشق دنبال کردند، چنانکه برای برخی ناباورانه بود که امکان داشته باشد زائرشهر در مدتی کوتاه تحقق عینی و عملی یابد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این پروژه به دست توانای مهندسان، کارگران و سایرین عملیاتی شد، البته این عملیات هم‌اکنون نیاز به تکمیل شدن دارد و اقداماتی نیز برای فاز دو آن در حال انجام است.

وی تاکید کرد: پروژه زائرشهر نمادی از جمله «ما می‌توانیم» است و به دست توانای شما افراد مجاهد ساخته شد، قائم مقام اینجانب هفته‌ای یک یا دو بار شخصا در محل پروژه حضور می‌یافت و نسبت به اینکه عملیات با استاندارد کافی دنبال شود تاکید داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این پروژه به بحث تولید و اشتغال در مشهد و استان کمک کرد، افزود: مسکن‌سازی از صنایع پیشران اقتصاد کشور است که بسیاری از مشاغل را فعال می‌کند با آغاز ساختمان‌سازی زائرشهر هزاران شغل در سطح شهر و استان فعال شد.

وی ادامه داد: ایجاد واحدهای اقامتی برای زوج‌های جوان نیز در همین راستا انجام گرفت. امیدواریم این تلاش به عنوان یک اقدام نمادین از تلاش‌هایی در کشور باشد که تولید و اشتغال را فعال می‌کند.

رییسی تاکید کرد: دغدغه جدی ما از همان اول مساله زائران کم‌درآمد بود، نباید به گونه‌ای باشد که زائری به جرم نداشتن پول نتواند به مشهد بیاید. قبل از اینکه توفیق خدمت در آستان قدس رضوی را بیایم تلاش می‌کردم هر ماه و لو در ماموریت به مشهد بیایم و همواره این موضوع که افرادی که درآمد انجام سفر زیارتی ندارند فکرم را مشغول می‌کرد.

وی یادآور شد: سال گذشته روز عید فطر طرح تشرف "زیارت‌اولی‌ها" آغاز شد و روزانه هزار ‌نفر به صورت رایگان در قالب این طرح به مشهد آمدند و تاکنون ۴۰۰ هزار نفر به صورت رایگان به زیارت مشرف شدند، البته کمک دوستان ما در بسیج و سپاه راهگشا بوده همچنین باید از تلاش‌های استاندار خراسان رضوی، شهردار و امام جمعه مشهد تقدیر کرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در واقع ما اگر بخواهیم تنها زیارت‌اولی‌ها را به مشهد بیاوریم نیاز به محل اسکان زیادی داریم و اخیرا نیز پیشنهادهایی درباره سفر مردم افغانستان، پاکستان و هند وجود دارد، زیرا مردم این کشورها نیز شیفته و عاشق زیارت حضرت رضا(ع) هستند، نگاه غلطی است که امام رضا(ع) منحصر به شیعیان است زیرا او پیشوای همه مردم است. در آموزه‌های اهل سنت نیز عشق به ائمه وجود دارد و برخی از اهل سنت زندگی‌شان را در کنار مضجع شریف امام رضا(ع) آغاز می‌کنند.


وی با بیان اینکه همه این اقدامات در زائرشهر امداد حضرت رضا(ع)‌ است افزود: زیارت باید به گونه‌ای باشد که کسی که می‌خواهد به زیارت مشرف شود این سفر برایش ارزان باشد و با مبلغ کم به زیارت بتواند بیاید و برای سفر خود به قرض نیفتد. از مردم صبور و انقلابی محله طرق مراتب تشکر دارم، البته حضور زائران در این منطقه با میزبانی مردم این محله بسیار ارزشمند خواهد بود.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: