• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-6191-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

زائرشهر خدشه‌ای به سرمایه‌گذاران در بخش هتل‌های مشهد وارد نمی‌کند

استاندار خراسان رضوی گفت: زائرشهری که در مشهد ایجاد شده است خدشه‌ای به کسانی که برای ساخت هتل در مشهد سرمایه‌گذاری کردند وارد نمی‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در مراسم بهره‌برداری از فاز اول زائرشهر اظهار کرد:
خداوند به همه ملت ایران یک ودیعه الهی عطا کرده، همه داشته‌ها، امید، دلبستگی و پشتوانه ملت ما وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در مشهد است.

وی افزود: یکی دیگر از توفیقات بزرگ ما این است سالانه خدمتگزار بیش از 27 میلیون زائر هستیم که برای زیارت مضجع شریف حضرت ثامن الحجج(ع) به مشهد سفر می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه از ابتدای سال حدود ۱۴ میلیون مسافر به استان سفر کرده است، افزود: زائران قطعا از یک قوم و ‌از سطوح درآمدی یکسان برخوردار نیستند و ما باید امکان آسایش همه آنها را فراهم کنیم. 

وی یادآور شد: تمام دستگاه‌ها از جمله اداره آب، برق و گاز وظیفه خود می‌دانستند که در این پروژه همکاری کنند و امیدواریم نتیجه همکاری دولت و آستان قدس توسعه و رفاه مجاوران و زایران باشد.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه وظیفه ما این است که ظرفیت لازم را برای مشتاقان زیارت حضرت شمس الشموس فراهم کنیم، عنوان کرد: طی امسال شمار زائران داخلی به مشهد 8 درصد و زائران خارجی 6 درصد رشد داشته است.

رشیدیان گفت: یکی از اقدامات کارگروه ملی زیارت، تصویب ایجاد 100 مرکز مجتمع رفاهی بین راهی برای رفاه زائران در مسیرهای منتهی به مشهد است. در حوزه سایر خدمات، کارگروه ملی زیارت در دولت کار خود را یا جدیت دنبال می‌کند و باتوجه به مصوباتی که این کارگروه داشت ۱۳۰ میلیارد تومان در پروژه‌های مسیرهای منتهی به مشهد سرمایه گذاری شد.

وی تاکید کرد: مسلما زائرشهری که در مشهد ایجاد شده خدشه‌ای به کسانی که برای ساخت هتل در مشهد سرمایه‌گذاری کردند وارد نمی‌کند، چنانکه ما از همه سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم اما هنوز تا نقطه مطلوب خدمت‌رسانی به زائر فاصله داریم. ساخت چنین مراکز اقامتی رقابت با سرمایه‌گذاران نیست، هم‌اکنون در خراسان رضوی بیش از ۱۹۰ پروژه برای توسعه زیرساخت‌های اقامتی و رفاه حال زائران داریم که سرمایه‌گذاران می‌توانند مشارکت کنند.

استاندار خراسان رضوی به طرح مزدوجین جوان اشاره کرد و افزود: از زمان شروع این طرح بیست و یک هزار زوج زندگی خود را با زیارت امام مهربانی‌ها آغاز کردند و برای هر زوج ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات در نظر گرفته شد. در طی یک سال گذشته طرح مبدا به مبدا و طرح معین الضفعا با همکاری آستان قدس رضوی اجرایی شد و در قالب آن‌ها کسانی که عاشق زیارت بودند اما شرایطی که داشتند اجازه نمی‌داد به زیارت بیایند به مشهد سفر کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: