• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-6291-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

برای ساخت زائرشهر رضوی چقدر هزینه شد؟

معاون فنی و عمران آستان قدس رضوی گفت: هزینه کل پروژه ساخت زائرشهر 200 میلیارد تومان است که هزینه فاز اول تاکنون 55 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، خلیل اکبری در مراسم بهره‌برداری از فاز اول زائرشهر اظهار کرد: سال گذشته شاهد کلنگ‌زنی این پروژه بودیم و امسال فاز اول آن به بهره‌برداری رسید، این شهرک در منطقه طرق مشهد با 35 هکتار، با سطح اشغال 26 درصد طراحی شد و فاز اول آن در مساحتی بالغ بر 12 هکتار به بهره‌برداری رسید. 

وی عنوان کرد: فاز نخست در 28 بلوک ساخته شد که هر بلوک 25 سوییت را شامل می‌شود، هر سوییت دارای 40 تا 45 مساحت است و امکان سکونت 6 زائر وجود دارد. بخشی از بلوک‌ها با هزار متر مربع زیربنا به ایجاد مراکز اقامتی گروهی یا هیاتی اختصاص یافته است. برای این سوییت‌ها از تجهیزات و مصالح ایرانی استفاده شده است و از یخچال‌ و تلویزیون ایرانی در سوییت‌ها استفاده می‌شود.

اکبری یادآور شد: فاز اول این پروژه هم‌اکنون اجرایی شده است و با وجود اینکه اجرای فاز دوم در دستور کار نبود عملیات اجرایی فاز دوم آن نیز آغاز شده است. علاوه بر انجام عملیات ساختمانی محوطه‌سازی، خیابان‌سازی و همچنین توسعه و انتقال شبکه‌ آب، برق و گاز انجام گرفته است. 6.5 کیلومتر شبکه‌ آب، 2.5 کیلومتر شبکه برق و 2 کیلومتر شبکه گاز در این زائرشهر توسعه یافته است.

معاون فنی و عمران آستان قدس رضوی با بیان اینکه 37 هزار متر مربع از این زائرشهر به ایجاد مراکز خدماتی برای زائران اختصاص یافته است، اضافه کرد: مسجدی با ظرفیت هزار و 200 نفر، یک رستوران و مهمانسرا با ظرفیت 700، سالن چند منظوره برای بازی‌های ورزشی، سالنی برای مناسبت‌های فرهنگی و مجموعه تجاری که ملزومات زائران از جمله سوغات سفر را فراهم می‌کند ایجاد می‌شود، در بحث سوغات محصولات داخلی و کالاهایی با برند رضوی عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد: این زائرشهر امکانات و تجهیزات یک هتل سه ستاره دارد، هم اکنون عملیات اجرایی ساخت 10 بلوک به پایان رسیده است و در مجموع در این زائرشهر ظرفیت اسکان 20 هزار نفر فراهم می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: