• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-10688-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس هیات بوکس خراسان رضوی:

مشکلات مالی حل شود، حرف زیادی برای گفتن خواهیم‌داشت

رییس هیات بوکس خراسان‌رضوی معتقد است اگر از رشته ورزشی بوکس در استان خراسان رضوی حمایت شود، بدون شک این رشته می‌تواند به عناوین و موفقیت‌های متعددی دست یابد.

قدیر توانا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان در خصوص برنامه‌های اجراشده توسط هیات بوکس از ابتدای سال 96 تاکنون اظهار کرد: مهم‌ترین رخ‌داد در رشته بوکس به برگزاری مسابقات کشوری مربوط می‌شود که در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان شرکت داشته‌ایم. در بخش نونهالان سه نفر از بوکسور‌های خراسانی حضور یافتند و در بخش بزرگسالان نیز که در شهریورماه برگزار خواهدشد، چهار نفر به مسابقات اعزام خواهندشد.

وی در ادامه افزود: مشکلات اقتصادی و مالی وزارت‌ ورزش و جوانان سبب شده تا آنطور که باید و شاید در رشته بوکس شاهد پیشرفت افراد مستعد و دارای پتانسیل نباشیم. ضمن اینکه متاسفانه برای هر استان و شهرستان در مسابقات کشوری سهمیه خاصی مشخص شده که این امر مانع بروز استعدادهای افراد مستعد در مسابقات کشوری شده‌است، البته با حضور افشین داوری به عنوان سرپرست جدید فدراسیون بوکس امیدواریم که مشکلات مالی این هیات به زودی حل شود.

رییس هیات بوکس استان با اشاره به نیاز به فرهنگ‌سازی در بین اقشار مختلف جامعه برای آشنایی هرچه بیشتر با رشته بوکس افزود: با فرهنگ‌سازی در بین نونهالان و نوجوانان نگاه مردم را به این رشته ورزشی تا جایی که در توان داریم، تغییر داده‌ایم. در حال حاضر جوانان در پارک‌ها مشغول به فعالیت در این رشته ورزشی هستند که نگاه‌ سایر مردم را به خود جلب کرده‌است. در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی در جذب جوانان به این رشته ورزشی داشته‌ایم.

قدیر توانا در خصوص استعداد‌یابی در این رشته ورزشی تصریح کرد: با همکاری خدنگ و توتونچی در حال حاضر مشغول فعالیت و جذب افراد مستعد هستیم. با نگاهی گسترده به استعدادیابی می‌نگریم و برای افزایش جذب افراد مستعد به شهرستان‌ها روی آورده‌ایم ولی در این مورد نیز مشکلات مالی، مانع بزرگی در برابر پیشرفت است.

وی در رابطه با شرایط مالی و پتانسیل هیات بوکس تاکید کرد: همانطور که پیشتر اشاره کردم شرایط خوب نیست اما با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که برای رشته بوکس داریم، در صورت حمایت از این رشته ورزشی، صد درصد تضمین می‌کنم که در سطح اول مسابقات کشور حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم‌داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: