• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-8987-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی:

جشنواره کتابخوانی رضوی صحنه‌های زیبایی را رقم زد

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی به یاری کتابداران نهاد کتابخانه‌ها صحنه‌های زیبایی را رقم زد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، حسین اکبری که ظهر امروز در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: این موفقیت و درحشش مرهون تلاش‌های مجموعه‌ای از افراد و تاثیرگذاران عرصه کتاب استان است.

وی ادامه داد: هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نها کتابخانه‌های عمومی کشور پس از یک دوره تلاش خستگی ناپذیر در چند ماه اخیر در این هفته به پایان رسید و مقارن شد با ولادت امام رضا(ع) که جای خوشحالی و سرور دارد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: کتاب‌های ده قصه از امام رضا، ماه غریب من، بانوی ملکوت، چلچراغ شیراز، امام رضا و زندگی و... در این دوره از جشنواره مطرح بودند و صحنه‌های زیبایی را آفریدند.

اکبری خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره شاهد فعالیت‌های خاصی مانند رفتن به نقاط زلزله زده و مراسم ویژه شب قدر و... بودیم که توانستند در جای خود بسیار تاثیرگذار باشد.

وی افزود: خراسان رضوی در این رویداد بزرگ کشوری سهم یازده درصدی داشت و توانست فعالیت چشمگیری را از خود به یادگار بگذارد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عنوان کرد: با هم میثاق می‌بنیدیم که هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را با شکوه و موج آفرینی خاصی پیگیری کنیم و آن را به سر منزل مقصود برسانیم تا نقش خوبی را در زمینه احیای فرهنگ کتابخوانی در کشور ایفا کنیم.

اکبری اضافه کرد: در این دوره شاهد استقبال خوب خانواده‌ها و به خصوص اتباع کشورهای همسایه از این جشنواره بودیم که نشان از موفقیت جشنواره در فراگیری و وسعت دارد و ما امیدواریم که بتوانیم همین روند را در سال‌های آینده نیز پیگیری کرده و قدم‌های موثری را در ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ کتابخوانی برداریم.

وی با بیان اینکه باید قدر فرصت‌ها را بدانیم، گفت: به همین منظور کار جشنواره هشتم کتابخوانی رضوی را از فردا با جدیت و تلاش خاصی پیگیری خواهیم کرد تا بتوانیم شاهد رشد و توسعه این جشنواره در سطح استان و کشور باشیم.

در ادامه این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی سخنانی اظهار کرد: کتابخوانی رضوی از دو جهت مقدس است زیرا تلاش در زمینه کتاب به تعبیر رهبری نمادی از جهاد فرهنگی است و دیگری تلاش در زمینه فرهنگ رضوی که خود به تنهایی ارزش و اهمیت زیادی دارد که نیاز به توصیف آن نیست. 

سید سعید سرابی ادامه داد: تلاش‌های نهاد کتابخانه‌های استان باعث شده است که دولت یازدهم در زمینه کتابخوانی کارنامه خوبی را از خود در استان ارائه داده باشد و ما یقین داریم که با همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها در دولت دوازدهم نیز می‌توانیم همین روند و فعالیت‌های درخشان را ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: این موفقیت و ادامه این راه نیازمند همت بلند همه مسئولان و همکاران است که امیدواریم به زودی شاهد این موفقیت‌ها در قالب جشنواره هشتم کتابخوانی رضوی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: