• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-6891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

جایگاه میراث فرهنگی و گردشگری در کشور را باید بالاتر از وزارت نفت دید

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: جایگاه میراث فرهنگی و گردشگری در کشور را باید بالاتر از وزارت نفت دید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرحیم رهنما اظهار کرد: علت اینکه جایگاه میراث فرهنگی و گردشگری را باید بالاتر از وزارت نفت دید این است که منبعی تمام‌ نشدنی برای توسعه پایدار کشور و همگام‌ با توسعه پایدار جهانی است.

وی افزود: نگاه راهبردی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور نویدبخش چنین تفکری در سازمان است باتوجه به بحث‌هایی که در این روزها در رسانه‌های مختلف تحت عنوان نگاه تخصصی مطرح است اگر برخی با سه بعد مثلث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آشنا باشند متوجه خواهند بود که هیچ متخصص بخشی به تنهایی قادر به حل مسایل این سازمان‌ نخواهد بود‌.

رهنما گفت: مدیران جامع‌نگر با دیپلماسی سیاسی، ارتباطی قوی و نگاه راهبردی قادر به تهیه نقشه راه، هدایت و راهبری سازمان‌ هستند و مدیریت فعلی سازمان در مدتی که در سازمان میراث فرهنگی سکان‌دار راهبری بوده نشان داده که از چنین‌ توانایی برای تحرک بخشی در راستای اهداف عالیه سازمان با تلاش برای تدوین سیاست‌های کلان گردشگری و همراه کردن نهادهای حاکمیتی از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام برخوردار است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی تصریح کرد: توجه به میراث معنوی و برجسته کردن آن در کنار میراث طبیعی، مادی و کالبدی از دیگر سیاست‌هایی است که رئیس فعلی میراث فرهنگی به آن پرداخته است.، هویت‌بخشی به سازمان، حمایت از تشکل‌های مردمی و بخش خصوصی از دیگر سیاست‌ها و راهبردهایی بوده که تا حد زیادی راهبری شده است.

وی گفت: تمرکز زدایی و واگذاری اختیارات به سطوح منطقه‌ای و ارزش نهادن به سطوح محلی از دیگر اقدامات اساسی بوده که تا به حال انجام‌ شده است. به نظر می‌رسد این روند در حالت حرکت نیازمند حمایت و ادامه فعالیت چنین نیروهای استراتژیست میر سازمان  است که امیدوارم دولت امید و مسئولان اهمیت موضوع را درک کرده و تحت تاثیر بحث‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی قرار نگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: