• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-5285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن اسلامی مهندسین خراسان:

شورای پنجم شهردار یک‌بار مصرف انتخاب نکند

دبیر انجمن اسلامی مهندسین خراسان گفت: شورای شهر در انتخاب شهردار دقت کند که شهردار منتخب وجهه تخصصی اش بر وجهه سیاسی اش غلبه داشته باشد.

سید محسن بنی هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، ضمن تبریک به منتخبان جدید شورای شهر پنجم، اظهار کرد: اداره شهر مشهد با سه و نیم میلیون جمعیت و ۲۴ میلیون زائری که در طول سال به این شهر سفر می‌کنند  کار بسیار سختی است، اعضای شورای شهر فردی را که به عنوان شهردار مشهد انتخاب می‌کنند باید به لحاظ جسمی دارای قدرت کافی باشد، به لحاظ علمی شهر مشهد را بشناسد و دانش کافی نیز برای مدیریت چنین کلانشهری داشته باشد.

وی افزود: اصولا در تمام ایران از قدیم شهردار را بومی انتخاب می کرده اند و در مشهد هم باید فردی انتخاب شود که بومی مشهد باشد و خانواده آن فرد نیز ساکن مشهد باشند.

دبیر انجمن اسلامی مهندسین خراسان با تاکید بر اینکه از شورای پنجم باید از انتخاب شهردار یکبار مصرف خودداری کند، افزود: باید فردی به عنوان شهردار انتخاب شود که چناچه اگر اعضای شورای پنجم بار دیگر بتوانند از مردم رای اعتماد کسب کنند بتوانند این فرد را مجددا به عنوان شهردار معرفی کنند و چیزی که در این انتخاب ضرورت دارد این است که از انتخاب یک شهردار سیاسی به شدت پرهیز شود.

بنی هاشمی ادامه داد: اقلیت تخصصی شورای شهر اگر زیر بار شهردار سیاسی و ضعیف بروند دیگر تا پایان دوره هیچ کاری از آن ها ساخته نیست و در مقابل شهروندان قادر به پاسخگویی نخواهند بود.

دبیر انجمن اسلامی مهندسین خراسان بیان کرد: ۱۴ سال شورای شهر و شهرداری مشهد در اختیار اصولگرایان بود و اصولگرایان در حد توان و دانش خود به این شهر خدمت کردند، اکنون شهر در اختیار اصلاح طلبان قرار می گیرد که بر اساس توان، دانش و دیدگاه‌های خود به این شهر، مردم و زائرین خدمت کنند و این چرخش دیدگاه باعث می شود که نقاط و نکات مغفول از دیدگاه اصولگرایان توسط اصلاح طلبان تکمیل شود و خدمت رسانی ارتقا پیدا کند.

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه شورای جدید اگرچه اسم اصلاح طلبی دارند ولی یکدست نیستند و دارای اضلاع سیاسی و تخصصی هستند، افزود: اصلاح‌طلبان باید سعی کنند هر کار نادرست و اشتباهی را که به اصولگرایان نسبت می‌دادند در این دوره از مدیریت شهری خودشان تکرار نکنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: