• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-13114-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

رییس کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی خبر داد

ساخت 2300 مسکن برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی

رییس کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی گفت: ساخت 2300 مسکن برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی در سال جاری در دست اقدام است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ظهر روز گذشته، محسن مسعودیان‌راد در طی بازدید از بعضی روستاهای شهرستان تایباد در جمع خبرنگاران و مسئولان این شهرستان اظهار کرد: مهم‌ترین برنامه پیش روی کمیته امداد تا پایان سال 96، پیشبرد برنامه پنج ساله تامین 15 هزار مسکن مددجویان استان است که از این میان تحویل 2300 مسکن در سال جاری به مددجویان پیش‌بینی شده است، 50 درصد از اعتبار لازم برای تامین این هزینه‌ها از طریق وام و 50 درصد دیگر از طریق امداد و خیران تامین می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که به گفته فتاح، رییس کمیته امداد کشور، آیا همه مددجویان تا سه سال آینده دارای مسکن می‌شوند، عنوان کرد: در طی پیش‌بینی‌های برنامه پنج ساله کمیته امداد خراسان امکان فراهم کردن 15 هزار مسکن در حوزه استان خراسان وجود دارد و تحویل مسکن به همه‌ مددجویان تحت پوشش تا سه سال آینده قطعی نیست. 

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین محورهایی که کمیته امداد در فعالیت‌های خود مدنظر قرار داده مسکن و اسکان مددجویان است، در همین راستا، برنامه پیش روی ما ساخت مسکن برای تمام نیازمندان به مسکن در مناطق شهری و روستایی استان است و طبق برآوردی که صورت گرفته، برنامه پنج ساله‌ای پیش‌بینی شده و مشکل مسکن به ویژه برای خانوارهای پرجمعیت(سه نفر به بالا) در اولویت قرار داده شده است. 

مسعودیان‌راد تصریح کرد: در این برنامه پنج ساله که سال جاری، سال پایه برای آغاز آن است حداقل ساخت بالغ بر 2300 مورد مسکن پیش‌بینی شده است، نکته قابل توجه این است که برای تحقق این برنامه، درصدد رایزنی برای عقد تفاهم‌نامه‌ای با مسئولان بنیاد مسکن، سپاه، آستان قدس همچنین جذب همیاری‌های خیرین مسکن‌ساز هستیم. 

رییس کمیته¬ امداد خراسان رضوی افزود: از اقدامات صورت گرفته دیگر کمیته امداد ساخت و تحویل 20 واحد مسکونی به زنان سرپرست خانوار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد تایباد در سال جاری است که این منازل از اسفندماه سال گذشته تا امروز در حال تحویل به این مددجویان است.

وی اضافه کرد: اقدامات بسیاری برای رفع کامل مشکلات مددجویان در حوزه نیازهای اولیه صورت گرفته است که با خرید، تعمیر مسکن همچنین توجه به اجاره و ودیعه مسکن،( سقف پرداختی ودیعه‌ها و اجاره‌ها 2-3 و 15 میلیون تومان برای مددجویان مشهدی است) در حال پیگیری است.

مسعودیان‌راد ادامه داد: در همین راستا یکی از پیشامدهای تأثیرگذار سفر فتاح، مدیرکل کمیته امداد کشور به خراسان بود که بالغ بر سه میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص داده شد، این اعتبارات در حوزه‌های گوناگونی مانند مسائل درمانی، وام‌های قرض‌الحسنه، مسکن و کمک هزینه جهیزیه دختران هزینه شد.

تعمیر و ساخت مسکن برای مددجویانی که در اثر حوادث غیرمترقبه دچار آسیب شدند

رییس کمیته امداد خراسان رضوی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های موردتوجه ما ساخت یا تعمیر سریع مسکن برای مددجویانی است که خانه هایشان بر اثر زلزله یا سیل و حوادث غیرمترقبه دیگر دچار مشکل یا ویرانی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به سیلی که در بهمن ماه سال گذشته به وقوع پیوست منازل برخی مددجویان به دلایلی نظیر غیرمقاوم و فرسوده بودن بافت ساختمان دچار مشکل شد که بالغ بر 50 مورد تعمیر مسکن داشتیم و 36 باب دیگر هم در دست احداث است، در مناطق دیگری مانند روستاهای فریمان، تربت‌جام و بخشی از سرخس که در اثر زلزله دچار مشکلاتی شده بودند اقدامات خود را در جهت بهبود شرایط مسکن در حال فعالیت هستیم.

مسعودیان‌راد افزود: تعداد واحدهای در حال احداث در سطح استان خراسان 700 واحد است و اعتبارات اختصاص داده شده این واحدها در مراحل مختلف 15 میلیارد تومان در سال 95 و سال جاری 37 میلیارد تومان تا پایان سال در نظر گرفته شده است، از این 37 میلیارد تومان اعتبارات امدادی، نیازمند مشارکت با سایر سازمان‌ها از جمله سپاه پاسداران و آستان قدس رضوی هستیم و در کنار آن پرداخت وام 154 میلیون تومانی  را مد نظر قرار دادیم و مجموع این‌ها 90 تا 100 میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت.

محمدحسین شرافتی‌راد، فرماندار شهرستان تایباد افزود: نزدیک به 60 واحد مسکونی در تایباد تا هفته دولت متقاضیان تحویل داده خواهد شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: