• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-7291-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:

با پشتیبانی آژانس‌های گردشگری به اشتغال کلات کمک می‌کنیم

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی امیدواریم بتوانیم با پشتیبانی آژانس‌ها و تورهای گردشگری بتوانیم به اشتغال در این منطقه کمک کنیم

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرحیم رهنما در حاشیه اجرای آیین قوچ‌گذاری در روستای برده از توابع بخش زاوین شهرستان کلات اظهار کرد: اگر روستای برده به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شود می‌توانیم کمک‌های استانی از جمله تجهیزات و امکانات را به منظور ارتقای کیفیت محیط روستایی فراهم کنیم.

وی کلات را از نظر طبیعی، تاریخی و میراثی دارای قابلیت‌هایی دانست که کمتر بخشی از مناطق استان از آن برخوردار است و افزود: با گنجینه خواندن کلات، ثبت در مقیاس جهانی را یکی از اهداف بلندمدت میراث فرهنگی درنظر داریم و سرمایه‌گذاران را به فعالیت در بخش گردشگری شهرستان کلات تشویق خواهیم کرد.

رهنما ادامه داد: منطقه قره‌سو، ارتکند، و سدهای این شهرستان می‌توانند مقصد گردشگری بسیاری از مردم هستند و امیدواریم با پشتیبانی آژانس‌ها و تورهای گردشگری بتوانیم به اشتغال در این منطقه کمک کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی کلات خواستار پشتیبانی مردم در جهت بالفعل درآوردن ظرفیت‌های این منطقه شد و گفت: امیدوارم بتوانیم فضایی را فراهم کنیم تا حداقل 5 تا 10 درصد از 25 میلیون زائری که به مشهد سفر می‎کنند به کلات بیاوریم که از ویژگی‌های طبیعی و فرهنگی کلات بهره‌مند شوند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از تقویت خانه‌های بوم‌گردی در شهرستان کلات با کمک مردم خبر داد و اضافه کرد: باید بتوانیم پای گردشگران را به منطقه باز کنیم تا اقتصاد این منطقه را به سمت گردشگری تغییر دهیم.

رهنما با اشاره به ابریشم‌بافی، کوچ‌نشینی عشایر، نحوه پخت غذا، گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی و لباسی محلی مردم منطقه آنها را قابل ثبت و عرضه دانست و گفت: ما تلاش می‌کنیم تا این میراث را نیز به ثبت ملی برسانیم و از برگزاری چنین مراسماتی در سایر روستاها استقبال و پشتیبانی خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: