• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-7984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی استان خبر داد

آبرسانی با تانکر به 260 روستا در خراسان رضوی

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر حدود 260 روستا را به صورت مستقر با تانکر سیار آب‌رسانی می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید رضا موسوی صبح امروز در نشست خبری که در امور آب و فاضلاب روستايي باخرز برگزار شد، اظهار کرد: بالغ بر 2460 روستا که در سطح استان با جمعیتی حدود یک میلیون و 570 هزار نفر وجود دارد که این تعداد از جمعیت روستایی 15 استان در سطح کشور بیشتر است و این ماندگاری نشان دهنده خدمات‌رسانی خوبی است که به این جمعیت شده است.

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی تصریح کرد: با گذشت حدود نیمی از تابستان، استان وارد تنش آبی شده اما توانستیم این مشکل را رفع کنیم. تا امروز در کشور تقریبا 90 درصد استان‌های کشور در آستانه تنش آبی هستند ولی 5 استان از جمله خراسان رضوی دچار این تنش آبی شده‌اند. ما در حال حاضر حدود 260 روستا را به صورت مستقر با تانکر سیار آب‌رسانی می‌کنیم. 

وی ادامه داد: به دلایل کمیت و کیفیت آب حدود 140 روستا به صورت غیرمستقر آب‌رسانی می‌شود. ما امروز نباید تنها به سمت تولید گام برداریم بلکه امروزه ما می‌توان ادعا کرد که به اندازه آب مورد نیاز شرب روستا مخزن تاسیس شده است. 

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در ادامه افزود: یکی از 43 پروژه‌ای که در صندوق توسعه دولت دبیر و امید ورود پیدا کرده، بحث تولید آب در سطح شهرستان باخرز است.

موسوی با بیان اینکه این امر امروز یکی از مشکلات اصلی ما در روستای ارزنه شهرستان باخرز را رفع کرده است، تصریح کرد: ما امروز به تولید آب می‌پردازیم و این امر با هزینه‌ای بالغ بر1800 تومان در هر متر مکعب را شامل می‌شود. این مقدار با قیمتی حدود 300 تومان به دست مردم می‌رسد.

وی با بیان اینکه یکی از عمده‌ترین مشکلات ما استفاده از‌آب شرب برای مصارف غیرشرب است، اظهار کرد: امیدواریم با کمک این مشکل نیز رفع شود. همچنین دولت تدبیر و امید برای اولین بار از محل صندوق توسعه ملی که همیشه هزینه‌های آن برای امور استراتژیک استفاده می‌شد، برای آب شرب سال گذشته مبلغی را در اختیار ما قرار داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: