• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8184-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل سایپا:

پراید پیش از دی ماه 97 از تولید خارج می‌شود/
رونمایی از یک محصول جایگزین تمام ایرانی تا پایان سال

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اجباری شدن استانداردهای 83 گانه برای خودروهای قدیمی عنوان کرد: علی رغم میل باطنی ما و به دلیل اینکه پراید خودرویی است که به خودروی اقشار کم درآمد تبدیل شده اما می خواهیم پیش از اینکه استانداردهای اجباری 83 گانه تا اول دی ماه سال 97 برای خودروهایی مانند پراید، سمند و... اجباری شود، این محصولات را از بازار خارج کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان مهدی جمالی در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در نمایشگاه بین المللی مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فکر می کنم تا اوایل شهریور ماه پیش فروش خودروی کویک اعلام خواهد شد و آخرین مطالعات در مورد قیمت گذاری آن نیز در حال انجام است که در زمان پیش فروش قیمت به صورت کامل اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به پیش بینی ها در مورد تحقیق و تفحص مجلس در مورد قیمت پراید ادامه داد: علی رغم میل باطنی ما و به دلیل اینکه پراید خودرویی است که به خودروی اقشار کم درآمد تبدیل شده اما می خواهیم پیش از اینکه استانداردهای اجباری 83 گانه تا اول دی ماه سال 97 برای خودروهایی مانند پراید، سمند و... اجباری شود، این محصولات را از بازار خارج کنیم. البته برخی از مشتریان نگران این هستند که جایگزین پراید و سمند چه خودروهایی خواهد بود که در این خصوص باید بگویم خبرهای خوبی در راه است. 

جمالی در خصوص همکاری های پیش روی سایپا با رنو عنوان کرد: اطلاعات دقیقی از قرارداد جدید ندارم. اگر بتوانیم همکاری کنیم حتما این کار را خواهیم کرد اما تا زمانی که محصولات ال 90 و بی 90 تولید می شود، این همکاری ادامه دارد. اگر قرارداد جدیدی قرار باشد که منعقد شود، باید شرایط ما احراز شود. 

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: شرایط ما برای باید انعقاد قرارداد جدید و تولید محصول این است که 30 درصد این محصول صادر شود که در قرارداد قبلی این محقق نشد. همچنین باید 70 درصد دیگر نیز داخلی سازی 70 شود.

وی با اشاره به قیمت خودروی کراس خاطرنشان کرد: این خودرو با قیمت نهایی 57.5 میلیون تومان ارایه خواهد شد که امیدواریم مورد استقبال مردم قرار گیرد چون با ارایه اولیه تقاضای زیادی صورت گرفته و خواسته ایم به همه این تقاضاها پاسخ داده شود. موتور جدید این خودرو نیز 1600 توربو خواهد بود. 

جمالی در مورد شائبه افزایش سهم چینی ها در خودروسازی سایپا بیان کرد: با پایان طراحی پلت فرم جدیدی که در دست طراحی است و تا پایان امسال تمام خواهد شد، شاهد خواهید بود که اصل کار ما براساس اقتصاد مقاومتی است. اوایل اسفند امسال قرار است یک خوردروی ایرانی معرفی شود که همه سلایق را پاسخگو باشد چون طبق برنامه ما و مگاپلت فرمی که در دست اجرا داریم، سالیانه دو خودرو را طراحی خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: البته هنوز زمان قیمت گذاری این محصول نیست چون قرار است در 4 نوع مختلف ارایه شود وقیمت های متنوعی خواهد داشت که نمادی از غرور ملی خودروسازی است و طراحی صددرصد ایرانی دارد. در حقیقت خودروسازی سایپا برای جایگزینی محوصلات قدیمی، برنامه هایی را تدارک دیده و علاقه مند است سلایق مختلف مردم را پاس بدارد و همانگونه که متعهد شده ایم سالانه یک محصول و دو محصول ایرانی را حتما رونمایی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: همچنین محصولات مشترک ما نیز به مرور رونمایی خواهد شد. امروز نیز در این نمایشگاه محصول C3 برلیانس که محصولی کاملا مدرن است به بازار عرضه شد. امیدواریم که این محصول مورد اقبال مشتریان نیز قرار گیرد. امیدوارم این محصول از نظر قیمت و کیفیت پاسخگوی نیازهای مردم باشد. 

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: در خصوص میزان سهم تولیدات ایرانی در محصولات سایپا گفت: براساس پیش بینی که شده قرار است 30 درصد این محصول در داخل تولید شود و تا حداکثر دو سال آینده این میزان به 70 درصد برسد. اصولا محصولاتی که برای نخستین مرتبه به بازار عرضه می شوند، باید با سهم کمتری از داخل سازی آغاز شود. چنانچه استقبال خوبی در بازار صورت گیرد، این تولید خواهد شد که خوشبختانه از محصول برلیانس استقبال خوبی شده و امیدواریم این محصول با 70 درصد تولید داخل در بازار عرضه شود.

جمالی با اشاره به انتشار سخنانی از وی در خصوص اینکه پراید وسیله ای برای قشر فقیر جامعه است، عنوان کرد: من هرگز نگفته ام که پراید متعلق به قشر فقیر است بلکه بخشی از درآمد ملی کشور بوده و باعث ایجاد اشتغال شده است و بخشی از اقشار کم درآمد کشور نیز از خودروی پراید استفاده می کنند. بسیار خوشحال هستم که این محصول به این صورت در بازار بخشی از تقاضای اقشار کم درآمد را پاسخ داده و بخشی از اشتغال کشور را پاس داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: