• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8384-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

/طرح رونق تولید در آستانه مرحله دوم/

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:
طرح رونق تولید، کمکی برای تنگناهای مالی واحدهای تولیدی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طرح رونق تولید بسياري از تنگناهاي مالي واحدها را مرتفع و امكان فعاليت آن‌ها را مهیا کرده است.

راضیه علیرضایی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه طرح رونق تولید در مرحله اول به حل مشکلات صنایع استان کمک کرده، اظهار کرد: بر اساس طرح مذكور در استان خراسان تاكنون 587 واحد موفق به اخذ 4938 ميليارد ريال تسهيلات از سيستم بانكي شده است و بي‌ترديد مبلغ مذكور بسياري از تنگناهاي مالي واحدها را مرتفع و امكان فعاليت آن‌ها را مهیا کرده است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با تسهیلات طرح رونق تولید که عمدتا خرج بدهی‌های واحدهای تولیدی می‌شود و به خط تولید نمی‌رسد، تصریح کرد: اين تسهيلات عمدتا به عنوان تسهیلات در گردش برای تامین مواد اولیه و حقوق دستمزد به واحدها پرداخت و در اين راستا نيز در واحدها هزينه شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد تسهيل و مساعدت بانك‌ها، واحدهايي كه موفق به اخذ مصوبه پرداخت تسهيلات شده‌اند، عمدتا موفق به استفاده از تسهيلات مذكور در راستاي افزايش توليد و اشتغال گرديده‌اند.

علیرضایی با بیان اینکه مرحله دوم پرداخت تسهیلات رونق تولید آغاز شده است، عنوان کرد: در سال جاري مبلغ 200 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي 10 هزار واحد طرح‌ريزي و در حال اجراست لذا در صورت استقبال واحدهاي توليدي با توجه به اينكه سهميه استاني مشخص نشده و با توجه به ظرفيت استان امكان بهره‌گيري حداكثري و حتي بيش از سال قبل نيز متصور است.

وی در خصوص استقبال از طرح رونق تولید در مرحله دوم عنوان کرد: با توجه به اينكه اين طرح در تاريخ 28 خرداد امسال ابلاغ و راه‌اندازي شد، تاكنون 358 واحد در سامانه بهين‌ياب ثبت نام کرده‌اند كه مراحل بررسي، تاييد و تصويب آن براي ارسال به بانك‌ها در حال انجام است لذا در مدت زمانی كوتاه استقبال قابل قبولي از اين طرح به عمل آمده است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: