• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-5885-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم گناباد و بجستان:

ایران در نقض برجام پیش قدم نمی شود

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان در نقض برجام پیش‌قدم نمی شود و به دام آمریکایی‌ها دچار نخواهد شد.

حمید بنایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خراسان، اظهار کرد: ایران به مذاکره مجدد درباره برجام و مسائل هسته‌ای هم بر نخواهد گشت، کما اینکه به دنبال حفظ این سند بین المللی نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به امضای تحریم‌های جدید علیه ایران توسط رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: تنها تبعاتی که این گونه اقدامات آمریکایی‌ها در بر خواهد داشت این است که بی اعتمادی مردم ایران و جامعه بین المللی نسبت به آمریکا بیشتر خواهد شد.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا هیچ گونه ثبات و ایدئولوژی سیاسی در عرصه بین المللی از خود نشان نداده است، خاطرنشان کرد: هدف آمریکایی‌ها از اینکه خودشان در نقض برجام پیش قدم نمی‌شوند کاملا واضح است، آنها از نقض برجام توسط ایران به دو هدف می‌خواهند دست یابند، یکی نشان دادن عدم پایبندی ایران به توافقنامه برجام و دیگر اینکه جامعه جهانی و کشورهای 1+5 را علیه ایران بسیج کنند، به بهانه اینکه ایران به تعهدات خود پایبند نیست.

بنایی در خصوص تبعاتی که در نقض برجام برای هر کدام از طرفین وجود دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه تفاهم نامه برجام به تایید سازمان ملل متحد رسیده، پس الزام حقوق بین الملل ضمیمه این تفاهم نامه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: