• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8684-5
  • خبرنگار : 15225
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه موسسات خودرو سواری کرایه مشهد مطرح کرد

گلایه از رشد بی‌رویه شرکت‌های تاکسی‌رانی در مشهد

رئیس اتحادیه موسسات خودروسواری کرایه مشهد با اشاره به اینکه در تهران تنها 2 شرکت مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: در مشهد حدود 6 شرکت مشغول بکار هستند. مگر یک شهر به چند شرکت تاکسی‌رانی نیاز دارد؟

محمودیان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص رشد بی‌رویه شرکت‌های تاکسی‌رانی در مشهد، بیان کرد: در روزنامه‌های عمومی همچنان فراخوان برای شرکت مردم در تاکسی‌رانی درج شده است. این شرکت‌ها موجب تعطیلی واحد‌های صنفی می‌شوند چون شهر گنجایش این همه شرکت تاکسی‌رانی را ندارد و این امر موجب بیکاری رانندگان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعضی مدعی اشتغال‌زایی این شرکت‌ها هستند، تصریح کرد: چنین ادعایی صحت ندارد چراکه راننده جدیدی استخدام نشده بلکه رانندگان قدیمی را از آژانس‌ها جذب کرده و در شرکت‌ها مشغول به کار کرده‌اند.

رئیس اتحادیه تاکسی تلفنی عنوان کرد: حدود 1150 عضو با پروانه کار داریم. همچنین 1400 آژانس در سطح شهر فعال است که 700 مورد از آن متعلق به شرکت‌ها بوده و 150 عضو تاکنون پروانه کار نگرفته‌اند.

وی افزود: گشت‌های بازرسی همواره در حال انجام وظیفه هستند و ما با اداره اماکن حداقل دو مرتبه در هفته گشت داریم که این گشت‌ها شامل چک کردن علائم مانند تابلو یا نوار شطرنجی، استفاده از پارکینگ و... است. 

محمودیان با بیان اینکه در صورت مشاهده تخلف مهلت 10 تا 15 روزه جهت رفع مشکل داده می‌شود، تاکید کرد: خوشبختانه در این صنف تخلف چندانی وجود ندارد.

وی در خصوص افزایش نرخ قیمت تاکسی‌ها خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر نه افزایش قیمت داشته‌ایم و نه بابت آن درخواستی داده‌ایم. علاوه بر این اکثر اعضا نرخ را پایین آورده و تخفیفات بیشتر از 20 درصد نیز می‌پردازند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: