• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-15614-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

بازی‌های جنگی به مغز آسیب می‌رسانند

مطالعه جدید محققان دانشگاه مونترال نشان می‌دهد که اعتیاد به بازی‌های جنگی قدرت پردازش مغز را کاهش داده و در نهایت خطر ابتلا به عارضه زوال مغز را در دوران برزگسالی افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تلگراف، محققان با مطالعه وضعیت ماده خاکستری نقاط مهم مغز در میان نوجوانان و کاربران با وابستگی شدید به بازی‌های جنگی مثل بازی ندای وظیفه، دریافتند که تراکم سلول‌های عصبی در هیپوکامپ مغز این افراد کمتر از افراد معمولی است.

در این مطالعه مشخص شد که تراکم ماده خاکستری در بخش هیپوکامپ مغز که مسئول بازسازی خاطرات و گرایشات است کاهش یافته و خطر ابتلا به آلزایمر، افسردگی و اسکیزوفرنی افزایش می‌یابد.

اگرچه نتایج این مطالعه ناقض یافته‌های قبلی مبنی بر تاثیر مثبت بازی‌های جنگی در افزایش قدرت حافظه کوتاه و توانایی تشخیص چشمی نیست. اما مطالعه اخیر نشان داده است که اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای و تداوم به انجام آن تاثیر مخربی در سلامت مغز خواهد داشت.

محققان دانشگاه مونترال با اسکن مغزی کاربران وابسته به بازی‌های اکشن و مقایسه آن با افراد معمولی دریافتند که حجم ماده خاکستری در مغز گیمرها کاهش یافته است.

در این مطالعه همچنین مشخص شد که انجام پیوسته بازی‌های رایانه‌ای اکشن باعث تحریک بافت دیگر مغز موسوم به هسته‌ی دم‌دار یا Caudate nucleus می‌شود.

محققان بر این باورند که استفاده بیش از حد از بخش هسته‌ی دم‌دار مغز باعث کاهش کارایی سلول‌های هیپوکامپ شده و به دنبال تداوم این فرایند، بخشی از سلول‌های مغزی هیپوکامپ به علت عدم استفاده از بین می‌روند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: