• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-15814-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

عضو سابق هیات مدیره نظام پزشکی مشهد:

انتخابات نظام پزشکی، آزادترین انتخابات در کشور است

عضو سابق هیات مدیره نظام پزشکی مشهد گفت: انتخابات نظام پزشکی، آزادترین انتخابات در کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ضیاءالله حقی امروز، 18 مردادماه، در افتتاح اولین جلسه هیات مدیره نظام پزشکی مشهد که در ساختمان نظام پزشکی برگزار شد، با بیان اینکه هر انتخاباتی یک تعمق و تفکر را می‌طلبد و یک پیامی می‌دهد، اظهار کرد: از 14هزار و 365 پزشک تنها 2421 نفر یعنی 17 درصد در انتخابات شرکت کردند و باید به این موضوع توجه شود که چرا انگیزه‌ای برای شرکت در این انتخابات وجود ندارد.

وی ادامه داد: دلیل این موضوع مقداری به فرهنگ ما و مقداری نیز به قوانین موجود برمی‌گردد.

حقی با اشاره به برگزاری انتخابات نظام پزشکی از سال 1339 تا کنون، تصریح کرد: انتخابات نظام پزشکی هم پیش از انقلاب اسلامی و هم پس از آن انتخابات آزادی بوده است و آزادترین انتخابات در کشور انتخابات نظام پزشکی بوده است .

وی با اشاره به برخی مشکلات پزشکان در کشور، خاطرنشان کرد: مساله تعیین تعرفه پزشکان خصوصی یکی از مسائلی است که از نظام پزشکی گرفته شده است و مجمع عمومی باید با مراجعه به مجلس شورای اسلامی این حق گرفته شده از نظام پزشکی را به آن برگرداند همچنین مساله مالیات نیز موضوع دیگری است که باید به آن توجه شود.

عضو سابق هیات مدیره نظام پزشکی مشهد افزود: همچنین باید اختیارات اجرایی بیشتری به نظام پزشکی داده شود زیرا همه پزشکان تنها نظام پزشکی را می‌شناسند و به آن مراجعه می‌کنند و بایستی با نظام پزشکی نیز مانند سایر صنوف برخورد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: