• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-7991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حجت‌الاسلام رئیسی:

تسهیل شرایط تشرف پاکستانی‌ها به مشهد را افزایش دهیم

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید در جهت تسهیل شرایط تشرف‌ زائران پاکستانی، بهبود رفاه و امنیت آنها، همکاری‌های خود را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با رئیس مجلس سنای پاکستان اظهار کرد: علاقه تاریخی مردم پاکستان به پیامبر اکرم(ص)و اهل بیت(ع) یکی از زمینه های اشتراک دو ملت ایران و پاکستان است.

وی افزود: حضور خیل عظیم زائران پاکستانی در حرم امام رضا(ع) را حضوری گرامی و مغتنم می‌دانیم و از این حضور بسیار استقبال می‌کنیم. می‌توان با ارتقاء زیر ساخت‌های سفر در بخش هوایی و زمینی، تعداد گردشگران پاکستانی را به مشهد و سایر شهرهای ایران افزایش داد.

وی با بیان اینکه مردم مسلمان یمن، مظلوم هستند و وظیفه هر مسلمانی حمایت از مظلوم است، ادامه داد: امروز کلیه ملت‌های مسلمان منطقه از آمریکا متنفرند و دخالت‌های نظامی آمریکا در پاکستان یکی از این مصادیق بوده است‌.

وی با تاکید بر اینکه آینده و سرنوشت هرکشوری توسط مردم آن کشور باید تعیین شود، خاطرنشان کرد: از مواضع مجلس سنای پاكستان در جلوگیری از دخالت نظامی پاکستان در يمن قدردانی می‌کنیم.


وی یادآور شد: حفظ امنیت منطقه مسئله‌ای بسیار مهم و حیاتی است و باید از اشاعه تفکرات افراطی و تکفیری در جامعه اسلامی جلوگیری شود و بدانیم این تفکرات امنیت ملت‌های منطقه را تهدید می‌کند.


وی با اشاره به اینکه ایران و پاکستان مناسبات و روابط نزدیک اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با یکدیگر دارند، اما این همکاری‌ها می‌تواند توسعه بیشتری بیابد، افزود: زمینه برای توسعه صنعت گردشگری و افزایش تبادل گردشگر با پاکستان کاملاً فراهم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: