• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-16214-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

خانه‌هایی که به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند

 Bisate Lodge نمونه باور نکردنی از یک منظره طبیعی و بدون آسیب ناشی از ساخت‌وساز است. ساختمان‌های غلاف مانند که توسط معمار نیک پلومن بر روی آتشفشانی مخروطی شکل ساخته شده‌اند چشم انداز زیبایی از آتشفشان و جنگل ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینهبیتت، این طراحی با احترام به فرهنگ رواندا و چشم انداز طبیعی این مکان در نزدیکی پارک ملی Volcanoes واقع شده و بخشی از یک پروژه پیشگام در زمینه جنگلداری بومی است.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این پروژه ساخت 6 ویلا با سقف حصیری در یک زمین 103 هکتاری است.

این طرح جدید در گردشگری روشی برگرفته از سنت بومی منطقه است. بخش عمده‌ای از طراحی داخلی آن شامل رنگ‌آمیزی‌های رنگی فراوان و متنوع است که برای نشان دادن سبک محلی انتخاب شده‌اند. در این طراحی  تتا ایزیبو  کارآفرین و موسس شرکت طراحی Inzuki یکی از 30 جوان کارآفرین در سال 2017 از آفریقا شرکت کرده است.

تزئینات داخلی در این ساختمان‌ها مانند لوسترهای ساخته شده از شیشه‌های بازیافتی و شومینه ساخته شده از سنگ‌های آتشفشانی در سرتاسر این منطقه یافت می‌شوند و بسیاری از هنرهای دستی باستانی در این منطقه موجب جذب گردشگران زیادی شده است.

Bisante Lodge پروژه زیست‌محیطی پایداراست. هدف این شرکت از این طرح طراحی بر اساس موقعیت مکانی این منطقه بوده که موجب ارتقا آن شود و کوچک‌ترین آسیبی به محیط زیست وارد نشود.

مدیر این شرکت اظهار کرد: این پروژه نماد مسئولیت‌پذیری واقعی در برابر مردم ساکن روستا  و حفاظت از تنوع زیستی منطقه است.

البته این روش قابلیت استفاده در دیگر مناطق تپه‌ مانند افریقا و دیگر مناطق مشابه را دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: