• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-17486-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم:

«ورزش دانشگاهی» مغفول واقع شده است/ تجهیز 100 خوابگاه دانشجویی به وسایل بدنسازی

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ورزش دانشگاه‌ها مانند دیگر مسائل دانشگاهی مظلوم واقع شده بنابراین امیدواریم تعامل و ارتباطات جدی برای بهبود این وضعیت شکل گیرد.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد پورکیانی امروز 18 مرداد ماه در نشست معاونان و مدیران فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه زمانی‌که در دانشگاه‌ها بحران‌های اقتصادی پیش می‌آید، اولین ترکش‌های آن به ورزش می‌خورد، اظهار کرد:. سال 91 بودجه ما به یک چهارم یعنی 25 درصد رسید و سال بعد 100 درصد افزایش یافت که باز هم 50 درصد سال 91 می‌شود.  امسال 27 درصد از بودجه ما  افزایش یافته که اگر  دو بار دیگر این افزایش تکرار یابد ما به عدد بودجه متعادل می‌رسیم. 
 
وی با اشاره به ایجاد انجمن گردشگری، گفت: منابع خدادادی زیادی داریم که می‌تواند هم ورزشی و هم گردشگری باشد و به دانشجویان تحصیلات تکمیلی کمک کند. 

تجهیز 100 خوابگاه دانشجویی به وسایل بدنسازی

مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بسیاری از کاستی‌ها در فرهنگ به خاطر ورزش نکردن است، عنوان کرد: ما 100 خوابگاه دانشگاهی را به وسایل بدنسازی مجهز کرده‌ایم. سه‌شنبه‌های بدون خودرو را در محیط دانشگاهی استارت زده‌ایم. 267 مورد حمایت از دانشگاه‌ها داشته‌ایم و همچنین نفرات تحت پوشش ورزش همگانی را به 25 درصد رسانده‌ایم.

پورکیانی افزود:ما در حوزه  ورزش در بین 146 کشور دنیا، رتبه 9 را کسب کرده‌ایم و این از دستاوردهای مهم ورزش محسوب می‌شود. همچنین سال‌هاست دختران کاراته‌کار با حجاب نمی‌توانستند در مسابقات بین المللی شرکت کنند، اما اکنون با رایزنی‌هایی که صورت گرفته، این مجوز دریافت شده است. 

وی ادامه داد: 1600 نفر را در دانشگاه‌ها ما مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی تربیت کرده‌‌ایم و این آمار را برای ورزش کشور رقم زده‌ایم، اما این سرمایه ها در کجا استفاده می‌شوند، نمی‌دانیم. 

دکتر علیرضا آزاد، رئیس گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه این همایش اظهار کرد: در سال گذشته دو معاونت فرهنگی، اجتماعی و معاونت دانشجویی ادغام شده‌اند که معاونت فرهنگی، اجتماعی، دانشجویی را در دانشگاه فردوسی تشکیل دادند که به اختصار "فاد" نامیده می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از دلایل ایجاد این گروه، ایجاد پشتوانه فکری برای اثربخشی بر فعالیت‌های فرهنگی  در دانشگاه است تا رویکرد فرهنگی و اجتماعی را برای تمام بخش‌های فرهنگی و اجتماعی کشور ایجاد می‌سازد  اکنون که یک سال از تشکیل گروه می‌‌گذرد ما به 50 درصد وضع مطلوبمان رسیده‌ایم .

رئیس گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: بانک ایده این معاونت را طراحی کرده‌ایم. در یک دوره دو ساله آموزش مدیران و کارشناسان را داشته‌ایم  و با بیش از 80 گزینه برنامه‌ریزی کرده‌ایم. همچنین  550 ساعت هم اندیشی که با اعضای هیئت علمی که بیرون از ساختار سازمان فاد داشته‌ایم از جمله کارکردهای گروه مشورتی معاونان و مدیران ادواری دانشگاه بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: