• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-13487-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

مدیرکل سازمان تبلیغات استان:

جامعه باید برای علم و فکر قیام کند

مدیر کل سازمان تبلیغات خراسان رضوی گفت: شغل خبرنگاری این است که جامعه را به قیام وادار کرده و مردم را از بی‌تفاوتی خارج کنند تا مشکلات جامعه حل شود. جامعه باید برای علم و فکر قیام کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان به مناسبت روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه معارف قرآن مجید انسان‌ها را به فراگیری، تفکر و تدبر فرا می‌خواند، خاطرنشان کرد: اما هیچکدام از این‌ها برای جامعه‌سازی نیست. عالم، عاقل و زاهد شدن هدف خلقت و آفرینش انسان نیست و قطعا فراتر از این است.

وی ادامه داد: این به این معنا نیست که ارزش تفکر و تعلیم و تربیت را نادیده بگیریم اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که دایره گسترش این علم و تفکر است. عالم یک دانشگاه را اداره می‌کند و عاقل یک تشکیلات را اما هیچکدام نمی‌توانند مملکت را اداره کنند. علم و عقل زندگی فردی انسان را جهت می‌دهد اما جلوی بسیاری از آسیب‌ها را نمی‌گیرند.

مدیر کل سازمان تبلیغات خراسان رضوی با تاکید بر اینکه امروز در جامعه ما پدیده‌های نامطلوبی مثل طلاق، اعتیاد و ناهنجاری‌های اجتماعی وجود دارد، اظهار کرد: جامعه عالم دارد اما چرا نمی‌توانند جلو این مشکلات را بگیرد؟ پس معلوم می‌شود عالم و عاقل به تنهایی برای مملکت سودمند نیستند.

وی افزود: بعد دیگر معارف قرآن، لقوم یعقلون و لقوم یعملون است و برخی فکر می‌کنند قوم در اینجا به معنای گروهی که فکر می‌کنند و یا گروهی که به دنبال علم و دانش بروند، در حالی که قوم یعنی گروهی که بایستد و به پا خیزند. جامعه باید برای علم و فکر قیام کند، زمانی که قوم یعقلون و یعلمون باشد، جبهه بیداری اسلامی تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به بیانات امام راحل(ره) که فرمودندما اگر به دنبال علم و فکر به صورت انفرادی برویم این مشکلات به وجود می‌آید، عنوان کرد: قوم یعنی کسانی که قیام کردند نه کسانی که نشسته‌اند و زندگی می‌کنند. قوم یعنی ایستادگی و به پا خواستن، موضوعی که مردم ما در همه حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، خانوادگی و حتی سلوک فردی نیاز دارند. متاسفانه امروز قعود جامعه را فرا می‌گیرد و این بی‌تفاوتی و گوشه‌نشینی حتی برای متدینین هم یک آسیب است.

لطفیان تاکید کرد: شغل خبرنگاری و در واقع خبرگزاری‌ها این است که جامعه را به قیام وادار نموده و مردم را از بی‌تفاوتی خارج کند، جامعه‌ای که از بی‌تفاوتی خارج شود، با درد طلاق و اعتیاد روبه‌رو نیست. خبرگزاری قرآنی ایکنا و ایسنا باید زمینه‌ساز این مساله مهم باشند.

وی با بیان اینکه علم به تنهایی به درد حکومت نمی‌خورد، افزود: این قیام است که به درد می‌خورد. هزران عالم در اسلام آمدند اما فقط یک عالم قائم بود که جمهوری اسلامی را به پیروزی رساند و او امام راحل( ره) بود.

وی با تاکید بر اینکه علم شاخصه‌ لازم برای مدیریت است اما کافی نیست، تصریح کرد: خبرنگاران باید جامعه را به قیام وادار کنند. جامعه که قیام کند، آسیب‌ها از در دیگر این جامعه قائم رخت بر خواهد بست لذا تلاش اصحاب رسانه باید بر این باشد که در این عرصه خطیر مبانی فکری  قرآن را در حوزه جامعه‌سازی پیگیری کنند تا جامعه ما قوم یعقلون و قوم یتفکرون باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: