• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-13090-5
  • خبرنگار : 15087
  • منبع خبر : ----

توهین و تهدید؛ تحفه یک عضو شورای شهر به خبرنگاران قوچانی به مناسبت روز خبرنگار

در مراسمی به مناسبت پاسداشت مقام خبرنگار در شهرداری و شورای اسلامی شهر قوچان یک عضو شورای شهر به خبرنگاران این شهر توهین کرد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، شامگاه گذشته 18 مرداد خبرنگاران قوچانی از طرف شورای شهر و شهرداری قوچان  براي پاسداشت مقام خبرنگار دعوت شده بودند.

در ابتدای امر، عباسعلی معتمدی، رئیس شورای اسلامی شهر و عباس کاظمی شهردار قوچان در سخنانی جداگانه به بیان نظرات خود در خصوص جایگاه خبرنگاران و وظیفه خطیر رسانه در امر اطلاع رسانی و همچنین به ارائه گزارش مختصري از عملكرد چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر قوچان پرداختند.

پس از آن، برخی از خبرنگاران به نمایندگی از حاضرین به بیان نظرات خود پرداختند و یکی از خبرنگاران در ادامه به گلایه اصحاب رسانه قوچانی در خصوص حضور افراد نامتعارف همچون مدیران  گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی قوچان در نشست‌های خبری پرداخت، چرا که این موضوع  توسط شهرداری قوچان آغاز شد و متاسفانه توسط سایر ادارات هم تبدیل به یک رویه ثابت شده و اين درحالي است كه اين افراد علي‌رغم اينكه آشكارا در كانال‌هاي تلگرامي خود جامعه خبري شهرستان را به دريافت حقوق و مزايا و عدم انجام رسالت كاري در قبال مردم قوچان متهم مي‌كنند و با حضور در جلسات و عدم رعايت اخلاق حرفه‌اي وجهه جامعه رسانه را تخريب مي‌كنند و در مواقعي به انتشار فايل صوتي جلسات در فضاي مجازي اقدام كرده اند. 

در همین حال، یک عضو شورای اسلامی شهر قوچان در كمال ناباوري گفت: «من امشب در دو عروسی دعوت هستم اما نمی توانم به صاحب مجلس بگویم که چه کسانی را دعوت کند پس هرکسی که مشکلی دارد بسم الله بفرمایید بیرون.خوش آمديد!» 

همچنين اين عضو دوره چهارم و منتخب دوره پنجم شوراي اسلامي شهر قوچان بعد از درگيري لفظي و به كار بردن الفاظي توهين آميز گفت: مي‌توانم عده بياورم تا دعوا به راه بياندازند.

پس از اینكه اين جملات باعث بهت و رنجش جامعه خبرى شهرستان شده بود تمامی خبرنگاران به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند که با وساطت سایر اعضای شورا و بيان این جمله که شورا مشارکتی است و این آقا نظر خود را عنوان کرده‌اند، حرکت عضو شورای اسلامی شهر قوچان را محکوم و خبرنگاران را به بازگشت ترغیب کردند و فرد توهین‌کننده جلسه را ترک کرد.

همه این‌ها درحالي است كه اين عضو شورای چهارم و منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قوچان در زمينه بيرون راندن خبرنگاران از جلسات شوراي شهر داراي سابقه بوده و عملكرد وي رسانه‌اي شده است، با توجه به اینکه این نوع برخوردها، هیچ تازگی ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: