• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-17586-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر علوم:

مشکلات صنفی دانشجویان نباید به مسائل سیاسی کشیده شود

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید تلاش شود تا مشکلات صنفی دانشجویان به مسائل سیاسی کشیده شود.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر مجتبی صدیقی امروز 18 مرداد ماه در نشست معاونان و مدیران فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه آنچه که میان دو معاونت فرهنگی و دانشجویی اهمیت دارد، وحدت و اتحاد فکری است، اظهار کرد: در این دو حوزه باید تلاش شود تا مسایل صنفی دانشجویان به مسائل سیاسی کشیده نشود. 

وی تاکید کرد: باید در دو حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی به صورت تشکیلاتی اقدام شود و دانشگاه‌ها با توجه به شرایط، قدرت و مشکلات منطقه‌ای اگر مصلحت دانستند، در حوزه سیاسی و فرهنگی  ادغام تشکیلاتی انجام دهند. 

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه وحدت، همراهی و همفکری میان دو حوزه دانشجویی و فرهنگی ضروری است، ادامه داد: ارتباط کاری میان این دو حوزه جدی است و  باید با همکاری یکدیگر تلاش کنند تا پاسخگویی بهتری به مطالبات داشته باشند. 

صدیقی خاطرنشان کرد: یک معاونت معتدل بهتر از دو معاونتی است که زیر مجموعه‌هایشان در حد معاونت نیست. انسان‌ها به پست‌هایشان ویژگی و اثر می‌دهند، ممکن است یک معاون دانشگاه، فرهنگ، شخصیت و صلاحیت قابل توجهی نداشته باشد، اما یک مدیر دانشجویی به تنهایی در حد یک معاون فعالیت داشته باشد.  

وی با تاکید بر راه اندازی ستاد مدیریت بحران بالقوه در دانشگاه‌ها، اضافه کرد: از آغازسال تحصیلی جدید باید خود را آمادگی لازم را برای مطالبات دانشجویی داشته باشیم. و همیشه در ستادی به پیش بینی مشکلات و پیشگیری از آنان بپردازیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: