• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-13587-5
  • خبرنگار : 15074
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی:

خبرنگاران، افسران جنگ نرم هستند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: امروز افسران جنگ نرم فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... خبرنگاران هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، سردار علی‌اکبر نجاتی در آئین تکریم خبرنگاران استان که با همکاری سازمان بسیج رسانه، پردیس سینمایی هویزه و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در محل سینما هویزه برگزار شد، اظهار کرد: امروز دشمن در جبهه جنگ نرم در زمینه‌های مختلف بسیار فعال است و خبرنگاران افسران جنگ نرم برای مقابله با این دشمنان هستند.

وی ادامه داد: از جمله جنگ‌های نرم دشمن این است که امروزه آن‌ها با حدود 200 کانال ماهواره‌ای به زبان فارسی علیه کشور ما در حال پخش برنامه هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی بیان کرد: امروزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس لازم است چرا که این فرهنگ در گذشته که کشورمان مورد جنگ تحمیلی قرار گرفت، آن را نجات داد و امروز هم با اتکا به این فرهنگ می‌توانیم از جنگ نرم نابرابر دشمن علیه کشورمان سربلند خارج شویم.

وی عنوان کرد: این که خبرنگاران می‌توانند در بحث‌هایی مانند بصیرت‌افزایی و... وارد شوند و از این طریق به مصون‌سازی جامعه کنند، بسیار مغتنم و ارزشمند است.

خبرنگاران مسلمان نسبت به نوشته‌ها و ننوشته‌هایشان مسئول هستند

پس از وی محمدسعید احدیان، مدیر موسسه فرهنگی هنری خراسان، گفت: تفاوتی که ما با دیگر خبرنگاران عالم داریم این است که مسلمان هستیم و نسبت به نوشته‌ها و ننوشته‌هایمان مسئول هستیم. اینکه می‌گویم نسبت به نوشته‌ها و ننوشته‌هایمان مسئول هستیم، یعنی نمی‌توانیم در نوشته‌هایمان به فردی تهمت بزنیم یا توهین، تخریب و... کنیم و از طرفی نمی‌توانیم به خاطر مصلحت‌مان مطالبی را ننویسیم یا موضوعی که لازم است مردم بدانند را پنهان کنیم؛ حتی اگر این موضوع مردم را ناراحت کند و یا باعث شود از قلم نگارنده خوششان نیاید.

وی اضافه کرد: وقتی خبرنگار مسلمان از پشت عینک باورهای دینی نگاه می‌کند، نحوه قلم زدن او فرق می‌کند و وظایف سنگینی هم بر دوشش قرار می‌گیرد.
 
مدیر موسسه فرهنگی هنری خراسان ادامه داد: یک خبرنگار آخرت‌باور نمی‌تواند از برچسب خوردن‌ها بترسد و به این خاطر حرف حق را ننویسد.

وی افزود: یک خبرنگار آخرت‌باور گرایش‌های سیاسی خودش را دارد اما برای مصالح سیاسی کسی پا بر حق نمی‌گذارد و روی به بی‌تقوایی نمی‌آورد و تهمت نمی‌زند.

احدیان عنوان کرد: یک خبرنگار آخرت‌باور بر سر آرمان‌های دینی کوتاه نمی‌آید چراکه می‌داند پیامبر اسلام(ص) گفته است «اگر مسلمانی صدای کمک خواهی مسلمانی دیگر را بشنود و به یاری او نرود، مسلمان نیست» لذا نمی‌تواند نسبت به مردم فلسطین، عراق و... بی‌تفاوت باشد. 

وی بیان کرد: خبرنگار آخرت‌باور می‌داند هر کلمه‌ای که می‌نویسد آجری است که بر خانه آخرتش می‌گذارد و می‌داند آنچه را که می‌نگارد علاوه بر کمک به جامعه به خودش کمک می‌کند و آخرت‌باوری زندگی را زیبا می‌کند.

در بخش دیگری از آئین تکریم خبرنگاران استان از حیدر رحیم‌پور ازغدی به عنوان چهره ماندگار عرصه رسانه خراسان رضوی در سال 96 تجلیل و از تعدادی از مدیران رسانه‌ای و جمعی از خبرنگاران نیز تقدیر شد.

در بخش دیگری از آئین تکریم خبرنگاران استان حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی حسینی زهانی، مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در سخنان کوتاهی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: باور ما بر این است که خبرنگاران میراث‌داران شهدا و پیروان خط اصیل انبیا(ع) هستند چرا که پیامبران نیز رسالت آگاهی بخشی داشتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: