• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-17786-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌ آزاد خراسان رضوی:

ارتقاء سطح علمی و تربیت نیروی متعهد، ماموریت مدیریت جدید دانشگاه باشد

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی باید در راستای افزایش کمی و کیفی آموزش و پژوهش و همچنین تربیت نیروی متعهد که مقام معظم رهبری نیز بر‌آن تاکید دارند، گام بردارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان،  حجت الاسلام مجید نصیری امروز 19 مرداد ماه در مراسم تودیع و تکریم دکتر شیخ‌الاسلامی، رییس سابق دانشگاه آزاد خراسان رضوی  و معارفه دکتر ملک نژاد، رییس جدید این دانشگاه، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی است که بار 40 درصد آموزش عالی کشور را در بر دوش می‌کشد، بنابراین نیازمند مدیریتی است که بتواند ضمن حفظ دستاوردهای چندین ساله آن، ارتباط خود را با نهادهای بیرون حفظ کند تا بتواند سنگ بنای محکمی را در راستای اهداف دانشگاه بگذارد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید الگوی مناسبی برای تمام کشور در حوزه اشتغال باشد؛ این هنر ما است که در این دانشگاه با توجه به حجم بالای دانشجو، استاد و امکاناتی که دارد بتوانیم از ظرفیت‌های آن در جهت محقق ساختن اهداف دانشگاه و سایر نهادها تلاش کنیم.

نصیری با تاکید براینکه امروز ما در دانشگاه باید دانشجویانی تربیت کنیم که دلسوز کشور باشند، تصریح کرد: دانشجو باید نگاه سیاسی داشته باشد، اما مسئولان باید توجه داشته باشند که دانشگاه محلی برای خدمت به کشور است، نه فضایی برای به کرسی رساندن برخی از احزاب سیاسی.

وی تاکید کرد: ما باید اجازه دهیم تا دانشجو در فضای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با نگاه نقادانه حضور یابد و دانشگاه مرکزی برای ابراز عقاید متفاوت در این حوزه‌ها باشد و بهترین  اقدام در این راستا برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است. 

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: روحیه دانشجو انتقادی است، اما این هنر دانشگاه است که از این انتقادات در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

نصیری با بیان اینکه اگر نیروی متخصصی که در دانشگاه‌ها تربیت می‌شود، تعهد نداشته باشد، خطر جدی ما را تهدید می‌کند، افزود: ما نمی‌توانیم نسبت به تربیت نسل جوان بی‌تفاوت باشیم؛ خروجی دانشگاه‌ها باید متعهد و پایبند به آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی باشند.زیرا اگر ما حیطه مسائل فرهنگی را خالی بگذاریم، دیگران  بیکار نخواهند نشست. لذا وظیفه ما در کنار آموزش و پژوهش، پرداختن به مسائل فرهنگی با اقتضای دانشگاه است. زیرا کار فرهنگی در دانشگاه با خارج از آن متفاوت است. 

وی با اشاره به اینکه در راستای اشتغال‌زایی باید یکسری تسامحات فرهنگی اتفاق بیافتد، گفت: بخش اعظم بودجه دانشگاه را به مسائل فرهنگی اختصاص می‌دهیم در حالی که بعضی از این برنامه‌ها تنها در جهت سودهی برخی افراد استفاده‌ می شود. بنابراین ما خواستاریم تا دانشگاه بودجه معاونت فرهنگی را جدا کند تا بتوانیم همچنان که در عرصه پژوهش و آموزش تاثیر گذاریم در حوزه فرهنگ نیز الگوی برتر کشور باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: