• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17114-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

مرکز رشد کارآفرینی حلقه مفقوده بین مدرسه و اشتغال

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به ارتباط ضعیف مدرسه و محیط‌های کار، مرکز رشد کارآفرینی را حلقه وصل این دو خواند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا صابری در اولین جشنواره مرکز رشد کارآفرینی، خراسان رضوی را اولین استان در زمینه مراکز رشد دانست واضافه کرد: اقدامات بسیار خوبی و ارزشمندی در این مرکز انجام شده است که این جشنواره یکی از آن ها است.

صابری از راه‌اندازی مرکزی که در آن فرزندان این استان مسیر اشتغال و کارآفرینی خود را طی کنند، ابراز امیدواری کرد و گفت: شعار امسال مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال و عظم جدی دولت تدبیر و امید مبنی بر اشتغال‌زایی ضرورت اجتناب ناپذیر اشتغال نسل جوان را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بیش از هر زمان دیگری اشتغال و مهارت آموزی امری ضروری است، عنوان کرد: در راه اندازی این مرکز اهداف مشخص دنبال می کردیم که یکی از مهم ترین اهداف توسعه فرهنگ کار آفرینی در کشور است که بارها و بارها از زبان مسئولان هم شنیده شده است.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص سایر اهداف از راه‌اندازی این مرکز، اظهار کرد: شناسایی و حمایت از هنرجویان و فارغ‌التحصیلان و ایجاد زمینه اشتغال آن‌ها جز دیگر اهداف این مجموعه است.

وی ادامه داد: حمایت از ایده‌ها، خلاقیت‌ها و نوآوری هنرجویان استان، بسترسازی فرصت‌های شغلی برای هنرجویان و فارغ‌التحصیلان، ایجاد فضای لازم جهت شکل‌گیری واحدهای تولیدی نوپا و جلب مشارکت سازمان ها و ادارات دولتی سایر اهداف این طرح است.

صابری جایگزین کردن فرهنگ مهارت گرایی به جای مدرک‌گرایی را از مهمترین مسائل خواند و عنوان کرد: از 930 هزار متقاضی ورود به دانشگاه بیش از 580 هزار نفر متقاضی رشته علوم تجربی بودند که تقریبا همه متقاضی ورود به رشته های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی هستند، اما دانشگا‌ه‌ها حدود یک درصد این مقدار ظرفیت دارند.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی از عدم تمایل به پرورش دیپلم‌های بدون مهارت در آموزش و پرورش خبر داد و افزود: با توجه به معضل بیکاری جامعه ما امروز نیازمند انسان با مهارت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: