• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-13890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

مدیر عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی:

کلات و درگز بیشترین تخریب‌ها از سیل امروز را داشته‌اند

مدیر عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: تاکنون مناطق بابا رمضان، حمام قلعه، ژرف کلات و چهل میر درگز بیشترین تخریب‌ها را از سیل امروز داشته‌اند.

سیدرسول زارع در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه بسیاری از گرفتاران در سیلاب کلات گردشگران هستند، افزود: آمار تلفات و مصدومان هنوز قطعی نیست.

وی با اشاره به اینکه از همان دقایق اولیه امدادگران و نجاتگران هلال احمر استان در حال خدمات رسانی و امداد رسانی هستند، ادامه داد: اکنون  دو تیم در خرو و بوژان نیشابور و یک تیم در دوقلعه براشک فریمان و کالغش فریمان به گرفتاران در سیلاب خدمات رسانی می‌کنند.

زارع همچنین از خدمات رسانی تیم دیگر در منطقه دره شمخال قوچان خبر داد و عنوان کرد: عملیات امدادرسانی در درگز اکنون در چهل میر در حال انجام است.

وی همچنین از اسکان اضطراری تعدادی از گرفتاران سیلاب در مسجد روستای تاج الدین که حدود 15 نفر هستند خبر داد و اظهار کرد: اکنون در منطقه‌ای تی لیک بین درگز و کلات یک گروه دانشجویی که در ارتفاعات بوده‌اند گرفتار سیلاب شده‌اند.

مدیر عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه از خود کلات 4 تیم و تیم‌هایی از مشهد و استان به کمک این افراد رفته‌اند، بیان کرد: در روستای آل مشهد یک تیم در حال عملیات و امداد رسانی هستند.

زارع در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به گستردگی حادثه و حجم تخریبها وجود تلفات انسانی و دامی نیز دور از ذهن نیست، گفت: تاکنون آمار تلفات این حادثه قطعی نشده و آمار رسمی از طریق اورژانس و پزشکی قانونی اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی اقلام تغذیه اضطراری جیره خشک مانند تن ماهی و خرما و کشمش و نان به مناطق سیل زده ارسال شده است، افزود: تاکنون مناطق و روستاهای بابا رمضان، حمام قلعه، ژرف کلات و چهل میر درگز بیشترین تخریب‌ها را از سیل امروز داشته‌اند.

مدیر عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی همچنین از نجات دو گروه کوهنوردی در لیات دره شمخال خبر داد و اظهار کرد: در منطقه چشمه غایی سرخس 8 نفر اعضای یک خانواده گرفتاردر سیلاب هستند که مراحل امدادرسانی در حال پیگیری است.

زارع در ادامه گفت: تاکنون مواد اولیه ضروری شامل 180 گالون آب، 440 تخته پتو، 50 عدد ست بهداشتی، 4 هزار کنسرو ماهی، هزار عدد کنسرو لوبیا، 47 بسته چای و 50 کیلو قند، 140 تخته موکت، 88 مورد چادر، 180 مورد چراغ فانوس، 100 کیلو کاور چادر و... به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی در پایان افزود: باتوجه به وجود برخی گردشگران در مناطق اعلام شده و مسدود شدن برخی محورهای راه‌های استان هنوز هیچ آمار قطعی تجمیعی از تلفات وجود ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: