• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-14290-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

کفاش ماهری که به عنوان نویسنده کتاب بر سر زبان‌ها افتاد

در ایران، انجمني داريم به نام انجمن هنرمندان خودآموخته. این انجمن متشکل از نقاشان و مجسمه‌سازانی است كه بدون رفتن به دانشگاه و آموزش علمي دست به خلق آثار مهم هنري زده اند. افراد گمنامي كه معمولا در روستاها و شهرهاي كوچك ايران زندگي مي‌کنند و سر سوزن ذوق خودشان را بدون هر گونه چشم‌داشتي علني كرده اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، از اين قبيل انسان‌ها، چه در زمينه هنر و چه در تفكر و انديشه کم نیستند. انسان‌هايي كه ترشح ذهن عميقشان را با ادبيات علمي نمي‌توانند بيان كنند اما جريان آن را هم نمي‌توانند متوقف كنند. از خواندن و نوشتن لذت مي‌برند بدون آنكه در زندگي عادي شان نمود عيني داشته باشد.

يكي از اين قبیل افراد «علي نسايي» است؛ کفاش ماهری که اکنون به عنوان نویسنده کتاب بر سر زبان ها آمده است كه ما سراغش رفته ايم. كتاب او در حوزه جامعه شناسي و نقد اجتماعی است و
 اصلا كسي باور نمي كرد اين كفاش ميان سال، به اين مسائل فكر كند اما خلوت او حالا با چاپ كتاب عيان شده است.

این نوسینده گنابادی اهل روستای پچک بخش کاخک از توابع شهرستان گناباد و دارای 50 سال سن ، متأهل و دارای دو فرزند و شغل اصلی او کفاشی است. آن هم در مغازه کوچکی واقع در گناباد که در عصر یک روز گرم تابستان در محل کارش، پاي صحبت‌هايش می‌نشینیم.

وی در این گفت‌وگو با بیان اینکه اغلب زمان‌ها بیکار هستم، گفت: برای اینکه وقتم را با کارهای روزمره تکراری هدر ندهم روزی حداقل 5 ساعت را به مطالعه کتاب می پردازم.

نسائی افزود: کتاب‌های تاریخی، جامعه شناسی و مذهبی از جمله کتاب هایی است که علاقه‌مند به خواندن آنها بوده و هستم که با توجه به اینکه استرس و اضطراب داشتم، این مطالعه و نوشتن کتاب تا حد زیادی از استرس من کاسته است.

این نویسنده گنابادی اضافه کرد: از دو سال قبل تصمیم گرفتم مباحث ذهنی خودم را در قالب کتابی بیان کنم که با تشویق تعدادی از همشهریانم مواجه شد.

وی ادامه داد: کتاب «به کجا می رویم» اولین کتاب بنده است که در موضوعات مختلف جامعه شناسی و نقد اجتماعی بوده و چند هفته‌ای است از زمان چاپ آن نیز می‌گذرد.

نسائی با اشاره به اینکه متأسفانه مردم ما با کتاب بیگانه هستند و این یک درد بزرگی است، خاطرنشان کرد: یک عادت خیلی بدی مردم ما دارند که بدون مطالعه، در مورد همه چیز اظهار نظر می‌کنند که البته این در گذشته نیز بوده اما در حال حاضر این عادت خیلی بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی، رسانه های ارتباط جمعی و ماهواره تأثیر زیادی در بحث دور کردن مردم از کتاب داشته و همچنین اینکه شبکه های اجتماعی فاقد هر گونه مرزی است در حالیکه وقتی یک کتابی می خواهد چاپ شود بسیاری از مسائلی که به ضرر مردم است حذف می شود؛ ضمن اینکه شبکه های اجتماعی باعث مشکلات عدیده عقیدتی و فرهنگی نیز شده است.

این نوسینده گنابادی با بیان اینکه برای چاپ این کتاب از هیچ ارگان یا نهاد و سازمانی حمایت نشدم ، تأکید کرد: کلیه هزینه های این کتاب از تسهیلات بانکی تأمین شد ولی انتظار داشتم یک مقداری از من حمایت میشد.

وی عنوان کرد: وجدانم راحت است چراکه دینم را به جامعه ادا کردم و تمامی نقاط ضعفی که در جامعه دیده ام را در کتاب «به کجا می رویم» اشاره کرده‌ام.

نسائی همچنین اظهار کرد: کتاب دوم بنده در مورد دفاع از دین اسلام نوشته شده که اکنون جهت پرداخت هزینه های چاپ و نشر آن با مشکل مواجه ام.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: