• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-18286-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

آیا هوش مصنوعی جادوگری را آسان می‌کند؟

دانشمندان به منظور تلفیق هوش مصنوعی و برخی از مهارت‌های جادوگری مثل ذهن‌خوانی، برای اولین‌بار الگوریتم شناسایی شخصیت افراد را در رایانه طراحی کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه کوئین مری در لندن برای اولین‌بار الگوریتم پردازش وضعیت ذهنی افراد را با تلفیق روش‌های سنتی مورد استفاده در  جادوگری طراحی کردند.

پروفسور پیتر مک اون، استاد علوم رایانه‌ای از دانشگاه کوئین مری گفت: برای طراحی الگوریتم جدید رایانه‌ای از تلیفق شیوه‌های سنتی ذهن‌خوانی و تشخیص شخصیت از طریق کارت بازی استفاده شد. در واقع الگوریتم جدید مانند شیوه سنتی و حتی بهتر از آن می‌تواند شخصیت افراد را تشخیص دهد.

اساس عملکرد تشخیص شخصیت و حتی ذهن‌خوانی با الگوریتم رایانه‌ای جدید، پیدا کردن ارتباط ذهنی بین چند مفهوم است. به عنوان مثال مردم با دیدن تصویر یک همبرگر با کلمات دیگر مرتبط با غذا مثل اسنک ارتباط سازی می‌کنند.

محققان به منظور اثبات کارایی الگوریتم تعیین شخصیت و ذهن‌خوانی از کاربران اینترنتی خواستند تا از میان 100 برند مطرح در جهان تنها 10 عدد را انتخاب و احساس خود را در مورد هر برند بیان کنند.

پس از انتقال اطلاعات به الگوریتم هوش مصنوعی، عملیات جستجوی آنلاین برای یافتن ارتباط مشترک بین هر برند و کلمات کلیدی جستجو شده در اینترنت شروع می‌شود. این روند در نهایت اطلاعات کافی را برای تعیین شخصیت افراد در اختیار رایانه قرار می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: