• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-14790-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

مردم به هشدار ادارات و سازمان‌ها توجه كنند

بخشدار زبرخان گفت: در سيل روز گذشته با توجه به جمعيت بالايي كه در مسيل حضور داشتند،  بروز اتفاقات ناگوارتر دور از انتظار نبود؛ مردم بايد به هشدار ادارات و سازمان‌ها توجه بيشتري داشته باشند.

علي شريفان در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا- منطقه خراسان، با بيان اين مطلب عنوان كرد: نيروهاي انتظامي و امدادي و ميراب‌ها براي دور كردن مردم از مسيل تلاش زيادي كردند و اگر تلاش اين افراد نبود امروز بي‌ترديد اخبار بسيار ناگوارتري را مي‌داديم؛ چرا كه افراد بسيار زيادي در نزديكي رودخانه اتراق كرده بودند و حتي برخي از افراد به هشدارهايي كه به آن‌ها داده مي‌شد؛ توجه نمي‌كردند.

وي ادامه داد: جمعيت زيادي در منطقه بودند، احتمال تلفات بيشتري با توجه به شرايط وجود داشت اما با اقدامات پيشگيرانه مسافران به نقاط بالا دست هدايت شده بودند و اين اقدامات مانع از بروز يك فاجعه گرديد.

بخشدار زبرخان گفت: طي سيل روز گذشته كه در اين منطقه به وقوع پيوست، طبق بررسي‌هاي انجام شده عمده خسارات به باغات و قنوات وارد شده است كه آمار آن به صورت دقيق اعلام خواهد شد.

مردم بومي منطقه براي نجات افراد گرفتار كمك كردند
مرتضي معين راهنماي يك تور گردشگري در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا گفت: احتمال بارش، فقط ۲۰ درصد اعلام شده بود؛ حتي وقتي هزينه عوارض ورود از ما اخذ شد هیچ اطلاعی در اين رابطه به ما ندادند.

وي در پاسخ به اين كه چگونه احتمال وقوع سيل را داده و گروه را هدايت كرده بود؛ گفت: وقتی بارش زیاد شد کاملا می‌شد حدس زد كه امكان دارد اتفاقی شبیه به سيل بوژان رخ دهد؛ ما سريع برگشتيم و در ميانه راه سيل به ما رسيد.

وي افزود: مردم بومي منطقه بودند كه كمك زيادي به افراد گرفتار كردند، حتي لودر و تراکتور ها نيز شخصی بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: