• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-14890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

کاهش حیوانات علف خوار عامل حمله گرگ ها با دام های اهلی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر گفت: به دلیل شکار جمعیت علف خوار و کاهش جمعیت این حیوانات موجب می شود حیوانات گوش خوار به دام های اهلی و مناطق مسکونی حمله کنند.

مهدی جمعه‌پور در بازدید از منطقه شکار ممنوع سیدمرتضی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه تمامی روستاهای کوهسرخ داخل منطقه بوده و کوهستانی هستند، افزود: تخلفات شکار و صید که در کوه سرخ صورت می گیرد مو جب می شود جمعیت علف خوار از منطقه کم شده و شاهد ورود حیوانات گوش خوار به دام های اهلی و مناطق مسکونی باشیم.

وی با اشاره به تعداد اندک نیروهای محیط زیست در شهرستان افزود: به رغم اینکه تنها 7 نیروی محیط بان داریم اما حوزه بسیار وسیعی را باید پوشش بدهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با اعلام اینکه برای کوتاه کردن دست متخلفان شکار و صید نیازمند همراهی همه مردم هستیم، گفت: اخیرأ براساس آنچه اعلام شده محیط زیست بابت خسارتی که از ناحیه گرگ به احشام وارد می شود هیچ گونه وجه و خسارتی را پرداخت نمی کند.

وی با بیان اینکه براساس ماده قانونی خسارت تنها به افراد، مزارع و باغات تعلق می گیرد، اظهار کرد: باید تسهیلانی برای بهسازی و بازسازی دامپروری ها تخصیص یابد.

جمعه پور با اشاره به اینکه بسیاری از دامداریها از حفاظ مناسبی برخوردار نیستند، گفت: دامداران برای بیمه دام های خود اقدام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه هر طرح توسعه ای که بخواهد انجام شود باید پیوست زیست محیطی داشته باشد، افزود: در گذشته وقتی موضوع توسعه مطرح می شد مردم استقبال می کردند ولی اکنون برای جلوگیری از طرح توسعه زنجیره انسانی تشکیل می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر با تاکید براینکه باید در هر طرح توسعه ای مسائل محیط زیستی مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: اگر طرح توسعه ای انجام می شود باید ابتدا کارهای کارشناسی انجام شود.

جمعه‌پور بیان کرد: متاسفانه طرح های توسعه ای که در گذشته بدون کار کارشناسی انجام شده اثرات مخربی بسیاری در پی داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: