• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-15190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی خوشاب:

شهرستان خوشاب مقام سوم سطح زیر کشت و تولید پسته در خراسان رضوی را دارد

مدیر جهادکشاورزی خوشاب با بیان اینکه محصول پسته جز محصولات استراتژیک بوده و ارز است، گفت: شهرستان خوشاب با بیش از 9000 هکتار سطح زیر کشت باغات پسته و تولید 15 هزار تن پسته مقام سوم را از نظر سطح زیر کشت و تولید این محصول در استان، دارا است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اداره جهادکشاورزی شهرستان خوشاب، ابراهیم رودسرابی در جلسه انجمن مشورتی پسته کاران خوشاب که با حضور مدیر جهادکشاورزی، جمعی از کارشناسان و بهره‌برداران این شهرستان برگزار شد، تعامل کارشناسان و بهره‌برداران را در سرنوشت محصول پسته امری ضروری دانست و اظهار کرد: اعضای انجمن مشورتی پسته‌کاران، در واقع سفیرانی برای بسط مطالب علمی و عملی در خصوص این محصول در شهرستان خوشاب هستند.

وی هدف از برگزاری جلسه را پیش زمینه‌ای برای شکل‌گیری شرکت تعاونی یا تشکلی واحد برای پسته‌کاران شهرستان عنوان نمود و ادامه داد: امید است این جلسه آغازی برای همدلی و هم‌اندیشی میان پسته کاران عزیز و رفع موانهع و معضلات موجود باشد.

مدیر جهاد کشاورزی خوشاب خاطرنشان کرد: موضوعاتی مانند کاهش مصرف سموم، آشنایی با روشهای علمی، هرس، برگزاری کارگاه‌های و همایش‌های آموزشی، پیگیری مسائل و مشکلات باغداران، اصلاح روش‌های انبارداری و فرآوری، ارتقاء جایگاه پسته شهرستان ومدیریت بهینه مصرف آب، از جمله اهداف برگزاری چنین جلساتی است.

در پایان جلسه موضوع تشکیل هیئت موسس 17 نفره و انتخاب دبیر انجمن با هدف تشکیل تعاونی یا تشکلی منسجم برای حمایت از پسته‌کاران به تصویب رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: